Észak-Korea újabb rakétával provokálta Japánt

A ballisztikus rakéta 60 kilométert tett meg, mielőtt becsapódott a tengerbe. Tokió ezt nem tolerálja.

MTI
2017. 04. 05. 4:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rakétát az ország északi részén található Sinpo kikötővárosból indították, mintegy 60 kilométert tett meg, mielőtt becsapódott a tengerbe a Koreai-félsziget mellett – tudatta a dél-koreai hadsereg egyesített vezérkara egy rövid közleményben. Sinpóban található az észak-koreai tengeralattjáró-támaszpont.

Az értesülést Japán és az Egyesült Államok is megerősítette. A tokiói kormány határozott tiltakozását fejezte ki, jelezve, hogy nem tudja tolerálni Phenjan ismételt provokációit.

Donald Trump amerikai elnök és Hszi Csin-ping kínai államfő közeljövőben sorra kerülő találkozóján várhatóan fontos téma lesz az Észak-Koreára irányuló nyomásgyakorlás kérdése.

A ballisztikus technológia használatával Phenjan megsérti az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatait.

Észak-Korea legutóbb két hete kísérelt meg rakétaindítást, szintén keleti partvidékéről. Előzőleg, márciusban négy rakétát lőtt ki Japán irányába, ezek közül néhány 300 méterre megközelítette a szigetországot. A bezárkózó, diktatórikus vezetésű ország 2016 januárja óta két atomfegyver-kísérletet is végrehajtott. Feltevések szerint interkontinentális ballisztikus rakéta kifejlesztésén munkálkodik, amellyel képes lenne az Egyesült Államok területe ellen is csapást végrehajtani. Dél-koreai és amerikai szakértők szerint azonban a fejlesztés még jelentős időt vesz igénybe, annak ellenére, hogy Kim Dzsongun észak-koreai vezető kijelentette, bármikor készen állnak egy ilyen rakéta kísérleti indítására.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.