Guillotine, gorillák, kasztráció – nagyon furcsa jelöltet indít a UKIP

Gisela Allen személyes véleményét tolmácsolta, de a UKIP álláspontjának tartják az általa elmondottakat.

Földi Bence
2017. 04. 24. 13:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyesek örömtüzeket gyújtottak, amikor meghallották, hogy a június 8-i előválasztásra készülő Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja (UKIP) többi közt a burkák betiltásával kampányol majd. Ám még őket is meglephette, hogy Skóciában – ahol amúgy esélytelen a UKIP – milyen furcsa jelöltet indít a párt.

– Vissza kéne állítani a halálbüntetést, akasztás helyett a guillotine-t – jelentette ki a Garscadden/Scotstounhill választókerületben induló Gisela Allen a Clydebank Post nevű glasgow-i hetilapnak. A UKIP jelöltje – aki határozottan hangsúlyozta, hogy személyes meggyőződését közvetíti, nem a párt álláspontját – úgy gondolja, hogy a kisgyermekes nőknek otthon kellene maradniuk, ahelyett hogy dadákat fogadnának, és visszamennének dolgozni.

Betiltaná a golfot, az eutanáziáról népszavazást tartana, a nyugdíjkorhatárt hetven évre emelné, eltörölné az ingyenes buszjegyet és a felvilágosító órákat az iskolákban. Arra a kérdésre, hogy miért indul, telefonon azt válaszolta, a Skót Nemzeti Párt (SNP) „mindenkire veszélyt jelent”, ő pedig jól beszél nagyobb közönség előtt, a UKIP-nek pedig kellett egy jelölt. Úgy gondolja, a teljes oktatást meg kell reformálni.

– Nem vagyok melegellenes, de nevezheted őket közösségnek? A szexuális élet mindenkinél magánügy kellene hogy legyen. Nem hozakodsz vele elő, és nem vállalod nyíltan. Azt gondolja, hogy én járom a várost, és mindenkinek elmesélem, hogy szexuálisan vonzó teremtményeknek tartom a gorillákat? Amikor elmegyek egy állatkertbe, és meglátom őket, a hormonjaim megőrülnek. Nagyon vonzónak találom a gorillákat – ezt már a Sunday Heraldnak mondta a 84 éves Allen, aki a közelmúltban dolgozott a glasgow-i állatkertben önkéntesként.

Itt is beszélt a halálbüntetésről, de már megengedőbb, nemcsak guillotine-nak, hanem méreggel vagy fegyverrel való ítélet-végrehajtásnak is örülne. Emellett kasztrálná az erőszakos bűnelkövetőket. „Kasztráljuk a bikákat, lovakat, kutyákat – csökkenti az agressziót” – indokolt a nő, aki 1961-ben, cserediákként érkezett Skóciába, ahol jamaikai pilóta férfihez ment hozzá, és négy gyermeket szült neki. Pontosította azt a kijelentését is, hogy minél később kell visszatérniük az anyáknak a munka világába – szerinte ez csak azokra igaz, akik irodai munkát végeznek. A „fontos, közösségépítő” munkát végzőknek viszont minél hamarabb vissza kell térniük a munka világába.

A megválasztását szerinte leginkább az öltözködése hátráltatja, állítása szerint nem ért a divathoz. A kijelentéseire várható reakciók kapcsán kijelentette: „Amíg demokráciában élünk, kiállhatok az utcára, és elmondhatom, amit gondolok. Sokan szeretnek. Megpuszilgatnak és megölelgetnek az utcán. Nagyon sokáig tart, míg hazaérek.” Természetesen az Allen által elmondottakra a várható reakciók érkeztek, a skóciai előre hozott választás fő esélyese, az SNP politikusai szerint a képviselőjelölt pártja álláspontját tolmácsolta. A UKIP egyébként a skót választók mindössze 2 százalékának bizalmát élvezi egy friss felmérés szerint.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.