Észak-Korea újabb ballisztikus rakétát lőtt ki

A rakéta hat percet repült, és 450 kilométert tett meg, mielőtt a Japán-tengerbe csapódott.

MTI
2017. 05. 29. 4:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vezérkari hivatalos nyilatkozatban először ugyan azonosítatlanként szerepel a fellőtt tárgy, ám a Yonhap dél-koreai hírügynökségnek egy névtelenül nyilatkozó forrás azt mondta, hogy valószínűleg ballisztikus rakétáról van szó.

Ezt később megerősítette a dél-koreai vezérkar is: a szakértők elemzései szerint Észak-Korea Scud típusú, rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát bocsájtott fel, amely hat percet repült és 450 kilométert tett meg, mielőtt a Japán-tengerbe csapódott.

A rakétát Vonszan városának környékéről lőtték fel kelet felé irányozva. A hírről azonnal értesült Dél-Korea elnöke, Mun Dzse In, aki rögtön összehívta – helyi idő szerint reggel fél nyolcra – a nemzetbiztonsági tanácsot.

Észak-Korea legutóbb egy hete hajtott végre – általa sikeresnek mondott – kísérletet közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával, amely 560 kilométeres magasságot ért el és mintegy 500 kilométeres távolságra repült, mielőtt becsapódott a Csendes-óceánba.

Oroszország elítéli az újabb észak-koreai rakétakísérletet, ugyanakkor önmérsékletre szólít fel – jelentette ki Vlagyimir Tyitov külügyminiszter-helyettes hétfőn. „Természetesen elítéljük (a rakétakísérletet), aggaszt bennünket a helyzet – mondta a politikus, hozzátéve: – Ezzel egy időben arra hívjuk fel együttműködő partnereinket, hogy nyilvánítsanak önmérsékletet egyebek mellett a régióban kifejtett katonai aktivitás kérdésében.”

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.