Indul a vizsgálat a Trump által emlegetett választási csalások után

Az elnök felállított egy bizottságot, amely az állítólag milliónyi illegálisan leadott szavazatot vizsgálja.

MN
2017. 05. 11. 20:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Donald Trump elnöki rendeletet írt alá, amely egy, a választási csalásokat kivizsgáló bizottság létrehozását irányozza elő. A hivatalos nevén Elnöki Bizottság a Választások Tisztaságáért testület vezetője Mike Pence alelnök lesz. A New York Times szerint a bizottság tagja lesz Kris W. Kobach, Kansas államtitkára, aki az illegális bevándorlók elleni agresszív intézkedéseiről lett ismert.

Donald Trump elnök a megválasztása után többször is hangoztatta, hogy országszerte széles körben történtek választási csalások. Bár konkrét városokat vagy településeket nem említett, azt állította, hogy sok helyütt illegális bevándorlók is szavaztak, vagy egy-egy önmaga személyazonosságát nem igazoló szavazó több helyen is voksolt. Az elnök sejtetni engedte, hogy az illegális bevándorlók tömegei demokrata párti vetélytársára, Hillary Clintonra voksoltak.

Trump szerint így történhetett meg, hogy az elektori kollégiumban ugyan nagy arányban többséget szerzett, viszont Hillary Clinton jóval több voksot kapott országszerte. Az elnök még januárban jelentette be, hogy bizottságot hoz létre a vélelmezett választási csalások kivizsgálására és olyan ellenőrzési rendszer kidolgozására, amellyel a jövőben kizárható a csalásnak még a gyanúja is.

Az elnöki rendelet aláírása után a Fehér Ház bejelentette: kétpárti bizottságot hoz létre, amely azonban nemcsak a tavalyi elnökválasztáson feltételezett csalásokat vizsgálja, hanem mindazokat a problémákat, amelyek az elmúlt években a választások körül felmerültek. Így például a „választók megfélemlítésének” nevezett jelenséget. Ezt többnyire demokrata politikusok állítják, mondván: helyi republikánusok azzal „félemlítik meg” a szavazókat, hogy megkövetelik tőlük személyazonosságuk igazolását (az Egyesült Államokban nincs személyi igazolvány, ha valakinek nincs jogosítványa, akkor lehet, hogy semmilyen hivatalos dokumentummal nem tudja magát igazolni).

Bernie Sanders vermonti demokrata szenátor a Facebookon azt írta: a rendelettel egyetlen gond van, mégpedig az, hogy gyakorlatilag nincsenek választási csalások az országban, vagyis maga a választási csalás emlegetése a csalás. A bizottság szerinte csak bátorítja a republikánus kormányzók és az állami törvényhozások törekvéseit, amelyek már most is azon dolgoznak, hogy távol tartsák a szavazástól a szegényeket, a színes bőrűeket, az idős vagy fiatal választókat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.