A lap értesülései szerint a váltságdíjat a katari királyi család huszonhat tagjáért fizették ki, akiket még 2015 decemberében hurcoltak el egy vadászatról Dél-Irakban ismeretlen fegyveresek.
A pénz egy részét további mintegy ötven, szélsőségesek által Szíriában elfogott személy kiszabadítására fordították.
A londoni újság tudni véli, hogy a váltságdíj az Al-Káida nemzetközi terrorhálózattal kapcsolatban álló egyik szíriai fegyveres csoporthoz, valamint iráni biztonsági tisztségviselőkhöz folyt be.
Hétfő reggel óta nyolc ország, Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek, Bahrein, Egyiptom, Líbia, Jemen, Mauritius és a Maldív-szigetek jelentette be, hogy megszakítja diplomáciai kapcsolatait Katarral. Arra hivatkoztak, hogy Doha terroristákat támogat, és beleavatkozik a belügyeikbe. Közülük több állam további intézkedésként megszakította a tengeri és a légi közlekedést is Katarral, és kiutasították az Arab-öböl nyugati felén fekvő állam diplomatáit és állampolgárait is.
Katar igazságtalannak és megalapozatlannak nevezte a döntést.
Szabáh el-Ahmad el-Dzsábir kuvaiti emír kedden rendkívüli látogatást készül tenni Szaúd-Arábiában és Katarban, megfigyelők szerint azért, hogy segítsen helyreállítani a kapcsolatokat Doha és a környező, Arab-öböl menti államok között.
Dzsábir hétfői telefonbeszélgetésükben felszólította Tamím bin Hamad ász-Száni katari emírt, hogy fordítsa erőfeszítéseit a diplomáciai válság rendezésére, egyben „kifejezte kívánságát”, hogy a katari vezető tartózkodjon az olyan lépésektől, amelyek a helyzet elmérgesedéséhez vezethetnének. Muhammad bin Abdul Rahman ász-Száni sejk, katari külügyminiszter az Al-Dzsazíra arab hírtelevíziónak elmondta, hogy a katari emír elhalasztotta televíziós beszédét a kuvaiti emír közvetítő küldetésének sikere érdekében. Közölte azt is, hogy országa kész a diplomáciai válság párbeszédes rendezésére. Megjegyezte ugyanakkor: néhány állam azon van, hogy gyámság alá helyezze Katart, de Doha ezeket a próbálkozásokat a leghatározottabb módon elutasítja.