Megkezdte nukleáris arzenáljának megújítását az amerikai légierő

A fegyverzetek megújításának végső költsége becslések szerint 25 milliárd dollárra rúg majd.

MTI
2017. 08. 28. 8:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hétfőn megjelent írás szerint Donald Trump amerikai elnöknek a múlt héten az új afganisztáni és dél-ázsiai stratégiát kifejtő beszéde után a légierő összesen több mint kétmilliárd dolláros megrendeléseket eszközölt manőverező robotrepülőgépek és földi indítású rakéták beszerzésére.

A légierő célja a nukleáris arzenál teljes megújítása. Ennek érdekében első lépésként nukleáris robbanótöltettel felszerelt manőverező robotrepülőgépek beszerzéséről kötött megállapodást 1,8 milliárd dollár értékben, és csaknem 700 millió dollárt költ a szerte az Egyesült Államokban silókban álló, mintegy negyvenéves, Minuteman típusú interkontinentális ballisztikus rakéták felváltására.

A védelmi minisztérium a Lockheed Martin és a Raytheon fegyvergyártókkal, valamint a Boeing és a Northrop Grumman repülőgépgyártó cégekkel kötött szerződést.

A fegyverzetek megújításának végső költsége becslések szerint 25 milliárd dollárra rúg majd.

A The New York Times megjegyezte: a légierő atomarzenáljának megújítását már az Obama-kormányzat is tervbe vette, de – mivel túl sokba került volna – végül nem valósította meg. A Trump-kormány teljes erővel megindította a légierő modernizálását, miközben a nukleáris stratégia áttekintése és az esetleges új stratégia megfogalmazása még várat magára.

A lap idézte a program kritikusai közül William J. Perry volt védelmi minisztert, aki úgy véli: az új fegyverzetek arra sarkallhatják az oroszokat és a kínaiakat, hogy meggyorsítsák saját fegyverkezési programjaikat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.