A tüntetők az elnöki palota közelében gyűltek össze. Állításuk szerint Duterte rendszere egyre inkább Marcos diktatúrájához kezd hasonlítani, viselkedése pedig zsarnoki, ezt példázza a drogbűnözők elleni háborújával.
Duterte egy évvel ezelőtti hivatalba lépése óta hivatalos közlések szerint csaknem 3500 emberrel végeztek országszerte a hatóságok a különböző kábítószer-ellenes akciókban. Emberi jogi csoportok szerint azonban ennél jóval magasabb lehet a halálos áldozatok száma.
Időközben az elnök mellett tüntető csoportok is megjelentek a közeli Miranda téren, a rendőrség becslései szerint mintegy hatezren lehettek. A tüntetéseket több mint ezer rendőr biztosította.
Az 1965-től 1986-ig államfői tisztséget betöltő Ferdinand Marcos 1972-ben vezetett be rendkívüli állapotot, és kemény kézzel kormányozta a Fülöp-szigeteket. Hatalma idején lábbal tiporta az emberi jogokat és mintegy 10 milliárd dollárt tulajdonított el az államkasszából. Marcost a diktatúrát, a nepotizmust és a közvagyon megdézsmálását megelégelő tömegek űzték el a hatalomból.
A Marcos családtagjaival köztudottan jó viszonyt ápoló Duterte sokak meglepetésére szerdai határozatában elismerte, hogy a Marcos-rendszer alatt voltak esetek az emberi jogok megsértésére és korrupciós bűncselekményekre.