Halálra ítélték a kiotói „fekete özvegyet”

Mintegy 2,35 milliárd forintnyi jent örökölt tíz élettársától. Ennek ellenére szegény maradt.

MTI
2017. 11. 07. 16:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Halálbüntetésre ítélte a tokiói kerületi bíróság a kiotói fekete özvegyként ismert Kakehi Csiszakót. A nő a vád szerint 2007 és 2013 között megölte férjét és két élettársát, valamint megpróbálta meggyilkolni egy ismerősét. A bíróság szerint a hetvenéves nő ciánt itatott áldozataival, hogy örökségükhöz hozzáférve kifizethesse adósságait.

A védelem azzal érvelt, hogy a nő időskori szellemi hanyatlásban szenved. Az ügyészség szerint viszont a vádlott teljes mértékben beszámítható, így a törvény által felelősségre vonható.

A nőt 2014 novemberében vették őrizetbe negyedik férje, Kakehi Iszao meggyilkolásának gyanújával. A férj vérében a boncolás során ciánnyomokat találtak. A nyomozás feltárta, hogy 2013 szeptemberében a „fekete özvegy” élettársa, egy hetvenöt éves férfi szintén rosszul lett, amikor a pár éttermében vacsorázott, és ő sem gyógyult meg.

Kakehi Csiszako huszonnégy évesen házasodott meg először, majd első férjével együtt a közeli Oszakában textilcéget alapított, amely házastársa halála utána csődbe ment. A nő ezután különböző társkereső szolgáltatásokon keresztül keresett magának olyan gazdag férjet, akinek éves jövedelme legalább 10 millió jen, vagyis mintegy 23,5 millió forint.

Később kiderült, hogy a vádlott az után kezdett „flörtölni a halállal”, hogy első férje 1994-ben, ötvennégy éves korában elhunyt. 2008-ban az akkor már háromszoros özvegynek egy szeretője meghalt, majd 2012-ben egy vőlegénye elhunyt motorbalesetben. A boncolás során ciánt találtak a vőlegény vérében.

Kakehi Csiszako ilyenformán mintegy 1 milliárd jent (2,35 milliárd forint) örökölhetett attól a tíz élettársától, akikkel az említett szolgáltatáson keresztül ismerkedett meg. A gyilkosságok útján szerzett hatalmas vagyon ellenére az asszony szegény maradt, mert a pénzt javát eltőzsdézte.

A nő pere júliusban kezdődött meg Kiotóban, a nagy érdeklődés övezte bírósági tárgyalás első napján mintegy hatszázan álltak sorba belépőjegyért a tárgyalóterembe.

Japánban több „fekete özvegy” került már bíróság elé. 2012-ben Kidzsima Kanaét ítélték halálra három szeretője meggyilkolásáért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.