Lauren Lombardo Rómában élő amerikai festőművész is ámulva nézte az alkotásokat, és annyira megérintette az Igazgyöngy Alapítvány munkája, hogy a kiállítás ideje alatt egy festőórára várja az érdeklődő római gyerekeket.
Az Igazgyöngy Alapítvány a harminchárom leghátrányosabb helyzetű kistérség egyikében, Berettyóújfalu környéken tevékenykedik 1999 óta. Évente körülbelül hatszáz gyermek érkezik huszonhárom környező településről az alapítvány hat telephelyére. A művészeti oktatáson kívül ma a szervezet esélyteremtő és terepi munkát is végez: az oktatás mellett a családgondozás, a közösségfejlesztés és az intézményi együttműködés terén dolgozik. A teljes modell Toldon, egy zsákfaluban működik, melynek sikere mára nemzetközi szintű.
A kiállítás záróeseményére két toldi és egy biharkeresztesi kislány is elkíséri majd az Igazgyöngy alapítóját, L. Ritók Nórát, akiket Ferenc pápa is fogadni fog Rómában. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia ülése pont a kiállítás időszakára esik, ezért Kiss Henrietta reméli, hogy ellátogatnak majd az eseményre. „Hiszem, hogy ma az egyháznak és az egyházi fenntartású iskoláknak a térségben történelmi szerepük és jelentőségük lehet a deszegregáció elősegítésében” – nyilatkozta Kiss Henrietta. Hosszú távú célja pedig, hogy a kiállítás más városokba és országokba is elérjen.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!