Mongólia diplomáciai úton tiltakozott a japán kormánynál, amiért egy gyermekeknek szánt képregényben „tiszteletlenül” ábrázolták Dzsingisz kánt, a mongol birodalom megalapítóját.
A tokiói mongol nagykövetség jegyzékben tiltakozott a japán kormánynál, mert a Shogakukan Inc. egy képregényében egy férfi nemi szervvel a homlokán szerepel a mongol nemzeti identitás szimbólumának számító első mongol nagykán, a világtörténelem egyik legnagyobb hódítója. A jegyzék szerint az ábrázolás „híján van a mongol nép iránti tiszteletnek”.
A kiadó, a Shogakukan Inc. képviselője személyes találkozón kért bocsánatot a mongol nagykövetség ügyvivőjétől. A mangakiadó emellett közleményben követte meg „mindazokat, akik tisztelik Dzsingisz kánt” – írja a The Japan Times.
Dzsingisz kán (1162–1227) a mongol törzsek egyesítésével alapította meg a Mongol Birodalmat. Az ázsiai országban nemzeti hősként, a nemzeti önazonosság kifejezőjeként tisztelik, az utóbbi években tapasztalt kultusza azért is erősödött meg, mert a kommunista rendszerben háttérbe szorították alakját.