Tragikus hiba Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból, írta Soros György egy vasárnap megjelent véleménycikkében. A magyar–amerikai nagybefektető a Mail on Sunday című konzervatív, erőteljesen EU-ellenes irányvonalú brit lap online kiadásában reagált vasárnap a lap által ellene intézett támadásokra. A lapcsoport hétközi kiadása, a Daily Mail ugyanis erőteljesen támadó hangvételű cikkben „szennyes pénznek” minősítette a brexitet ellenző civil szervezetnek Soros által nyújtott anyagi támogatást. Mint az korábban kiderült, Soros György 400 ezer fontot (140 millió forintot) adományozott az általa létrehozott Nyílt Társadalom Alapítványon keresztül a Best for Britain kampányszervezetnek, amelynek meghirdetett célja az, hogy „nyitva maradjon” az Egyesült Királyság előtt a további EU-tagság lehetősége. A Daily Mail erre reagálva követelte, hogy a milliárdos pénzember „takarodjon” a brit belpolitikából.
Válaszul Soros a lap vasárnapi online kiadásának kommentárrovatában megjelent válaszcikkében leszögezi: soha nem titkolta, hogy ellenzi Nagy-Britannia kilépését az EU-ból, sőt az uniós tagságról 2016 júniusában tartott népszavazás idején is éppen a Mail on Sunday hasábjain fejtette ki nézeteit „meglehetősen nyíltan”. Soros a brexitet tragikus hibának, a brit EU-tagságról tartott népszavazást pedig – amelyen a résztvevők szűk, 51,9 százalékos többsége a kilépésre voksolt – végzetes tévedésnek nevezi. A tapasztalatok Soros szerint azt mutatják ugyanis, hogy a népszavazásokon gyakran rossz döntések születnek, mivel „a lelkiismeretlen agitátorok által felheccelt emberek” a referendumokat a pillanatnyi helyzettel szembeni elégedetlenségük kifejezésére használják, a későbbi következmények mérlegelése nélkül.
– Az a tény, hogy a helyzet nem kielégítő, nem jelenti azt, hogy ne válhatna még rosszabbá. Nagy-Britanniában ez történt – áll a cikkben. Soros szerint a brexittel mindenki veszít. Nagy-Britannia nélkül gyengül Európa képessége a demokratikus értékek megvédésére és előmozdítására, és hiányozni fog az EU szükséges intézményi reformja érdekében kifejtett brit nyomás is.