Több száz civil szervezet tiltakozik a Stop Soros javaslatcsomag ellen

A globális szervezetek által is aláírt közlemény szerint a törvénytervezet elfogadása alapjogokat sértene.

MTI
2018. 02. 19. 15:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tiltakozik 18 nemzetközi és további 237 nemzeti keretek között tevékenykedő, külföldi civil szervezet és szövetség az úgynevezett Stop, Soros! törvényjavaslat-csomag ellen.

Hétfőn Berlinben közölt állásfoglalásukban felszólították az Országgyűlést, hogy utasítsa el a csomagot, és gondoskodjon a magyarországi civil szervezetek és emberi jogi aktivisták munkájának zavartalanságáról.

Az Amnesty International nevű nemzetközi jogvédő szervezet németországi központjának közleménye szerint a javasolt jogszabályok az „eddiginél is erősebben akadályoznák a magyar civiltársadalmi szervezetek munkáját”.

Mint írják, az előirányzott csillagászati pénzbüntetések miatt csőd, vagy akár felszámolás várhat rájuk, holott már most is jelentős korlátozásoknak vannak kitéve, ami ellentétes az országnak a gyülekezési szabadság, a szabad véleménynyilvánítás és a szabad mozgás jogának védelmére vonatkozó nemzetközi jogi kötelezettségeivel.

Az állásfoglaláshoz csatlakozó szervezetek szerint a kormány a javaslatcsomaggal még inkább gátolni akarja azt a legitim munkát, amelyet az emberi jogokért kiálló, jogsegélyt és szociális támogatást nyújtó, a sajtóban vagy az interneten eltérő véleményeket kifejező civiltársadalmi csoportok végeznek.

Hozzátették, hogy az emberi jogok védelmezőit nem szabad törvénysértőnek nyilvánítani kritikus nézeteik miatt, és a törvények révén védeni, nem pedig elnyomni kell őket.

Az állásfoglaláshoz mások mellett csatlakozott a Riporterek Határok Nélkül és a Human Rights Watch nemzetközi civil szervezet, a Greenpeace közép- és kelet-európai tagszervezete, és 23 országból nemzeti keretek között működő szervezetek. A legtöbben Hollandiából, Lengyelországból és Romániából: ebből a három országból összesen 90 szervezet csatlakozott a közlemény melléklete szerint.

A Fidesz-frakció a „Soros-hálózatot” okolja

A nagyobbik kormánypárt képviselőcsoportja szerint a „Soros-hálózat” láthatóan minden nemzetközi kapcsolatát beveti, és teljes össztűz alá veszi Magyarországot, mivel az ország a kormánnyal együtt a „Soros-terv” végrehajtásának legnagyobb akadálya.

A frakció közleményében az áll: a „Stop Soros” ellen tiltakozók között szép számmal vannak, akik „Soros György pénzéből a migrációt szervezik és támogatják”, annak ellenére, hogy a magyar emberek többször is nyilvánvalóvá tették, nem akarják, hogy Magyarországból is bevándorlóországot csináljanak. Meg akarják akadályozni, hogy a magyar Országgyűlés megvitassa és elfogadja a törvénycsomagot, amelynek egyetlen célja, hogy szigorúan lépjen fel mindenféle migrációt szervező, támogató és finanszírozó tevékenység ellen – tették hozzá.

Úgy fogalmaztak: helyezzenek bármekkora nyomást is Magyarországra, a Fidesz-KDNP támogatja a „Stop Soros” törvénycsomagot, mert „nekünk Magyarország az első”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.