Megállapodás született Dúmában, a felkelők kezén lévő utolsó, kelet-gútai városban Szíriában a sebesültek evakuálásáról – tudatták szombat éjjel helyi források. Az egyezséget a helyi tárgyalóbizottság kötötte meg Oroszország képviselőivel. A testületben civil vezetők és a várost uraló Dzsejs el-Iszlám nevű felkelőszervezet képviselői is helyet kaptak.
A katonaság azt követeli, hogy a felkelők adják fel utolsó állásaikat a városban, és akkor békében távozhatnak az ország északnyugati, lázadók kezén lévő részére. Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) úgy tudja, hogy a Dzsejs el-Iszlám nem akarja elhagyni Dúmát, de hajlandó átadni a fegyvereit, és elfogadná, hogy orosz katonai rendőröket helyezzenek a városba. Orosz részről azonban egyelőre nem mutatkozik hajlandóság arra, hogy másfajta egyezséget kössenek az iszlamista szervezettel, mint más csoportokkal, vagyis hogy a lakosság maradhat, de a lázadók és azok, akik még szeretnének, Északnyugat-Szíriába távozhatnak. A várost körbezárták a kormányerők, és a szíriai kormány szombaton közölte, a felkelők utolsó enklávéját is vissza akarja szerezni.
Az OSDH szerint az utóbbi öt hétben 1600 civil vesztette életét a kelet-gútai harcokban, és a lázadócsoportok kétharmada már beleegyezett, hogy feladja állásait. Tíz nap alatt 45 ezer embert – felkelőket és civileket – evakuáltak a Damaszkuszhoz közeli térségből, amely a migráns szervezet szerint 95 százalékban már a kormányerők ellenőrzése alatt áll.