A milliárdos interjújában hangsúlyozta: a politika figyelemmel követése abban segíti az üzletembereket, hogy megértsék, milyen irányba halad a társadalom és az ország. A döntéshozás és a döntéshozók ismeretével különféle vállalatvezetői és befektetői csapdák is elkerülhetők, az üzlet és a politika között azonban választani kell, mindkettőben egy időben nem lehet sikeres az ember – véli az önmaga erejéből Kína legtehetősebbjévé lett Cong, aki a kínai parlament jelenleg is zajló éves ülésszakának egyik küldöttje.
A Wahaha italóriás 68 éves tulajdonosa úgy fogalmazott: ő maga egy befutott vállalkozás vezetőjeként teljesítette társadalmi kötelezettségeit, de ennél tovább nem kíván menni, a vezetéssel szemben szándékosan tartja a távolságot. Az elmúlt időszakban sorozatban nyilvánosságra kerülő, magas rangú hivatalnokokat érintő korrupciós botrányok következtében felerősödött és az óriási jövedelmi szakadék miatt egyébként is növekvő gazdagellenes közhangulat kapcsán Cong rámutatott: szemben az általános vélekedéssel, a kínai gazdagok csekély része szerezte korrupcióval vagyonát, a nagy többség keményen dolgozott, és legitim eszközökkel tett szert eszközeire.
A vagyoni különbségek kérdése kapcsán a leggazdagabb kínai úgy fogalmazott: a gazdagoknak aktívabb szerepet kellene vállalniuk a társadalom segítésében, egyebek között olyan projektekbe kellene fektetniük, illetve olyanokat létrehozniuk, amelyek más emberek jólétének növeléséhez járulnak hozzá.