Az amerikai felderítés szerint semmi jele annak, hogy Phenjan hajlandó lenne a leszerelésre. Még ha néhány részletkérdésben enged is, nem fogja felmondani teljes atomprogramját, mivel Kim abban látja hatalma biztosítását – állítják az amerikaiak. Az elnök korábban megjegyezte: addig elégedett, amíg Észak-Korea nem végez több kísérletet.
Trump a tegnapi sajtótájékoztatón arról is szólt: nem kötelezte el magát egy harmadik csúcsértekezlet mellett. Mint mondta, előbb lássuk meg, mi történik. Hangoztatta, következő találkozójukat akár hamarosan meg lehet tartani, de lehet, hogy sokáig nem kerül rá sor.
Mike Pompeo amerikai külügyminiszter hanoi sajtóértekezletén azt mondta: szerette volna, ha a felek messzebbre jutnak a tárgyalásokon, de szerinte Kim nem volt kész erre.

Fotó: Reuters
A jongbjoni atomreaktor leszerelése nem elegendő az észak-koreai rakéta- és nukleáris program megszüntetéséhez – fejtette ki a külügyminiszter a távirati iroda szerint.
Elemzők úgy vélik, a mostani sikertelenség még nem jelenti azt, hogy a következő hónapokban nem lesz megállapodás. Túl nagy volt a tét ahhoz, hogy megint semmitmondó nyilatkozatot írjanak alá, állítják.
Csalódott SZÖUL
Dél-Korea csalódott a második észak-koreai–amerikai csúcstalálkozó eredménytelensége miatt – közölte a szöuli elnöki hivatal az MTI szerint. Közleményük szerint sajnálatos, hogy Trump és Kim nem tudott teljes megállapodásra jutni, de úgy tűnik, a korábbiakhoz képest komoly haladást értek el. A csúcstalálkozó Szöul szerint lehetőséget teremtett arra, hogy a két vezető jobban megértse egymást, növelve annak lehetőségét, hogy a jövőben áttörés következzen be. Trump készséget mutatott a folytatódó párbeszédre, derűlátó szemlélete fényes perspektívát kínál a következő találkozóra – derült ki a dokumentumból.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!