Abortusz és nemváltás területén „élen jár” ez a szervezet
A Planned Parenthood klinikáiról az embereknek először az abortusz jut az eszükbe, sokak szerint azonban a szervezet működése már nem csak erről szól. A Planned Parenthood mára az egyik legnagyobb, nemváltáshoz szükséges hormonkészítményeket „kínáló” szereplő az Egyesült Államokban.
A Planned Parenthood oldalán kiemelt szolgáltatás az abortusz Forrás: plannedparenthood.org
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Az exdolgozó szerint az önmagukat transzneműként azonosító fiatalok valójában „fejőstehenek” a PP számára. Ők többször is ellátogatnak a klinikákra, hiszen több kezelésre van szükség – ellentétben az abortusszal, ami egyalkalmas. Bár a nő védelmébe vette a Planned Parenthood egyes szolgáltatásait, azt mondta, hogy a szervezet transzaktivizmusban játszott szerepe „iszonyatos”.
A Planned Parenthood oldalán kiemelt szolgáltatás az abortusz Fotó: Plannedparenthood.org
A Planned Parenthood körül felbukkan Soros György neve is. A milliárdos spekulánshoz köthető Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) hivatalos honlapja szerint 2019-ben a Planned Parenthood Action Fund hárommillió dollárt kapott.
A PP ugyanakkor 2019-ben hstvanmillió dollárt veszített, miután kivonult a Title X Family Planning családtervezési programból, amely az adófizetők pénzéből járul hozzá az alacsony jövedelmű családok fogamzásgátlásához. A kivonulás akkor történt, amikor a Trump-adminisztráció megváltoztatta az irányelvet és ezáltal kizárt minden olyan szervezetet a programból, amely részt vesz az abortuszok elvégzésében.
Ebből kikövetkeztethető, hogy az abortuszipar egyik főszereplője nem pártolta Donald Trump elnökségét. Az újonnan megválasztott Joe Bident viszont már annál inkább: ennek annak idején hangot is adtak a PP közösségi oldalán, ahol bejelentették, hogy Bident támogatják az elnökválasztáson, mert szerintük Donald Trump mindennap az életüket veszélyezteti.
Agresszív abortuszpárti tüntetők miatt fordultak a miniszterelnökhöz
Levélben kérte a lengyel médiatanács vezetője, Krzysztof Czabański a miniszterelnököt arra, hogy a hatóságok és a rendvédelmi szervek biztosítsák az újságírók biztonságát, a tüntetéseken pedig lépjenek fel az őket érő agresszió ellen – írja a V4NA hírügynökség.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A közösségi média jó pár üdvöskéje úgy tekint a lájkjaira, mintha azok egyfajta demokratikus felhatalmazások lennének. Akinek sok a követője meg az emojija, az kicsit olyan, mint egy miniszter.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!