Schaller-Boros Ernő a V4NA-nak úgy fogalmazott,
a nyilvánosság biztosítása vonatkozásában felelősség terheli az Európai Bizottságot.
Mint mondta, „a Szerződések alapján az uniós intézmények kötelessége a legszélesebb körű nyilvánosság és elszámoltathatóság biztosítása saját működésük területén. Az átlátható működés a jogállamisági kritériumrendszer része – amit a Bizottság a tagállamokon rendszeresen számonkér. Felelősség terheli a Bizottságot, amiért a saját működése során e követelmény teljesülését nem biztosítja.”
Mint mondta, hiteltelenné teszi az uniós intézményeket, hogy míg az EU szoros ellenőrzést gyakorol az uniós források felhasználása felett és számonkéri a tagállamokon, hogy a források elköltése során érvényesüljön az átláthatóság és az elszámoltathatóság, saját működése során ezt nem teljesíti.
Hozzátette, az átláthatóság hiánya a vakcinákba és az uniós intézményekbe vetett társadalmi bizalmat is megingatták.
„A zárt ajtók mögött zajló tárgyalási folyamatok közepette a gyógyszergyárak kilobbizták, hogy olyan szerződést kössön velük a Bizottság, amely gyakorlatilag lehetetlenné teszi felelősségre vonásukat. Mindez nemcsak az uniós intézményekbe vetett bizalmat ingatja meg, de sajnos helyrehozhatatlan károkat okoz a járvány megfékezéséhez nélkülözhetetlen oltásokba vetett bizalomban is”,
jelentette ki a Fidesz EP-képviselője.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!