Brit egészségügyi miniszter: három adag oltás nyújt védelmet

Sajid Javid közölte, Londonban a megbetegedések nyolcvan százalékáért az omikron felel.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2021. 12. 19. 16:49
London, 2021. december 17. Koronavírus elleni oltásra váró emberek állnak sorban a University College London épülete elõtt 2021. december 17-én. Nagy-Britanniában rekordszámú, 88 ezer 376 új koronavírusos megbetegedést regisztráltak az elõzõ 24 órában. MTI/AP/Matt Dunham Fotó: Matt Dunham
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

az már tudható, hogy az omikron vírusvariáns ellen két oltási adag nem nyújt megfelelő szintű védelmet, a három vakcinadózis viszont kitűnő hatékonysággal véd.

Az egészségügyi miniszter hangsúlyozta: még mindig nem ismertek teljes részletességgel az omikron tulajdonságai. Javid kijelentette ugyanakkor, hogy a kormány nem értelmezi betű szerint a tudományos tanácsadó testületek által rendszeresen felvázolt forgatókönyveket, amelyek között vannak nagyon rossz eseti – vagyis igazából nem valószerű – modellszámítások is. Ezek közé tartozik a brit kormány készenléti helyzetekben összehívott tudományos tanácsadó testületének (SAGE) egyik szimulációs forgatókönyve, amely szerint ha semmiféle járványellenes intézkedés nem lenne érvényben, a kórházi kezelést igénylő megbetegedések napi száma háromezer és tízezer, a halálozásoké hatszáz–hatezer között tetőzhet. Javid szerint ezek „kijózanító” elemzések, de nem lenne helyénvaló, ha a kormány ezeket a számítási modelleket szó szerint értelmezné.

Borítókép: Koronavírus elleni oltásra váró emberek állnak sorban a University College London épülete előtt 2021. december 17-én (Fotó: MTI/AP/Matt Dunham)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.