A járvány terjedését jelző R fertőzési együttható jelenleg 1,09, s ez azt jelenti, hogy száz fertőzött 109 embernek adja tovább a vírust. Ez a szám november 21. óta ismét 1, illetve annál kissé magasabb, de előtte, szeptember eleje óta folyamatosan 1 alatt volt. Izraelben tavaly december vége óta 6 400 940, ötévesnél idősebb személyt – az ország lakosságának 68,83 százalékát – oltották már be legalább egyszer a Pfizer/BioNTech vakcinájával. A SARS-CoV-2 vírus okozta betegségben tavaly február óta 8210-en, az utóbbi hét napban ketten haltak meg Izraelben.
Borítókép: Egy kislány megkapja az első adag koronavírus elleni védőoltását Jeruzsálemben 2021. november 23-án. Izraelben megkezdődött az 5 és 11 éves kor közötti gyermekek oltása.
(Fotó: MTI/EPA/Abir Szultan)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!