Az ukrán elnöki hivatal júniusi tájékoztatása szerint Valerij Zaluzsnij főparancsnokot utasították, hogy haladéktalanul menessze a férfit, akiről az egész ország beszél. Az Ukrajinszka Pravda hírportál nem sokkal korábban arról számolt be, hogy a katonai tisztségviselő családtagjai több mint hárommillió euró értékben vettek luxusautókat és ingatlanokat a spanyol tengerparton 2022 végén.
A történteket egy volt parlamenti képviselő tette közzé még idén áprilisban, a kijevi vezetés azonban csak a sajtójelentéseket követően reagált az ügyre. A nyomozók közlése szerint a gyanúsított úgy próbált meg elmenekülni, hogy megváltoztatta rendszámtábláit és telefonos elérhetőségét. Hozzátették, hogy két napi intenzív nyomozómunkát követően sikerült őt elfogni Kijevben.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: AFP/Getty Images)



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!