A belga igazságügyi miniszter, Vincent Van Quickenborne a közelmúltban került a helyi média támadásainak kereszttüzébe, miután felvételek kerültek napvilágra, melyeken vendégei a miniszter születésnapi ünnepségét követően egy rendőrségi furgonra vizelnek, egy másik felvételen pedig a miniszter nevet rajtuk.
A botrány, amelyet a helyi média „Pipigate”-ként emleget, komoly visszhangot váltott ki a közvéleményben, a liberális miniszter végül a parlament előtt volt kénytelen magyarázkodni
– írja a BBC.
Van Quickenborne tagadja, hogy tudomása lett volna a történtekről és azt is, hogy nevetett és gúnyolódott volna az eseten. A miniszter saját biztonsági kamerafelvételeivel igyekezett tisztázni nevét, amelyek azt mutatják, hogy csak egy barátját kísérte ki otthonából – apró szépséghiba, hogy az általa közzétett felvétel órákkal az elhíresült incidens után készült.
A történtek után az ellenzék és a rendőr szakszervezetek is kritizálták a minisztert. Kortrijk városának ügyészi hivatala vizsgálatot indított az ügyben, Van Quickenborne pedig elmondása szerint felkérte az esetben érintett személyeket, hogy jelentkezzenek az ügyészségnél. Az ellenzéki politikusok azonban megkérdőjelezik a miniszter verzióját, az egyik rendőri szakszervezet szerint pedig
viselkedésével alkalmatlanná vált a posztjára.
Alexander de Croo belga miniszterelnök, aki szintén részt vett a születésnapi partin, azt állítja, hogy nem látott semmit. Van Quickenborne és családja rendőri védelem alatt áll, miután a minisztert tavaly megpróbálták elrabolni.
Borítókép: Vincent van Quickenborne belga igazságügyi miniszter (Fotó: EPA/Remko De Waal)