Éppen a Gibraltári-szoros déli bejáratánál járt az Alborán Cognac nevű hajó, 26 kilométerre a marokkói Spartel-foktól, amikor a kétfős legénység vasárnap reggel tompa ütéseket hallott a hajótest felől, majd észrevették, hogy a kormánylapát megsérült. Amikor a víz betört a hajóba, segítséget kértek – írta a spanyol tengeri mentőszolgálatot idézve hétfőn az El País spanyol napilap.
Kisebb tragédiát okozott a kardszárnyú delfinek mókázása
Kardszárnyú delfinek süllyesztettek el a hétvégén egy 15 méter hosszú jachtot a Gibraltári-szorosban – számolt be róla a spanyol média nyomán az MTI.

Spanyolországból mentőhelikopter indult a helyszínre, és a közelben elhaladó MT Lascaux tartályhajót is értesítették, hogy segítsen a hajótörést szenvedett jachtnak.
Egy órával a vészhívás után a jacht legénységét már fel is vette a tartályhajó, de a jachtot már nem tudták megmenteni, röviddel később elsüllyedt.
2020 óta ez volt a hetedik ilyen incidens, de a tudósok egyelőre nem találtak rá magyarázatot.
Az intelligens állatok viselkedését kutató szakemberek a gyakran emlegetett támadás helyett inkább interakcióról beszéltek. Mint mondták: lehet, hogy csak játszani akartak, de az is elképzelhető, hogy egy másik hajóval kapcsolatos negatív tapasztalatuk miatt estek neki a jachtnak.
További Külföld híreink
A kardszárnyú delfinek ahhoz a 37 példányból álló csapathoz tartozhattak a tudósok szerint, amely az Ibériai-félszigettől északra és a Gibraltári-szorostól délre fekvő térségben él.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Elfogták a nőt, aki be akart hajtani a CIA-bázisra
Letartóztatták a nőt, akire hajnalban tüzet nyitottak.

Izrael megnevezte a washingtoni támadás felelőseit
Gideon Szaár vádolt meg főleg európai tisztségviselőket.

Oroszország bejelentést tett a béketárgyalásokról
Itt vannak a feltételek.

Megerősítették a zsidó közösség védelmét Antwerpenben
A belga rendőrség megerősítette csütörtökön a zsidó közösség védelmét Antwerpenben, miután előző nap a washingtoni zsidó múzeum közelében egy támadó Izrael nagykövetségének két alkalmazottját megölte.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Tornádót láttak a helyiek Baracson, óriási volt a riadalom

Kiadták a figyelmeztetést, tizenhat vármegyében zivatar, tizenháromban felhőszakadás jön + térképek

Most érkezett: legalább 160 utassal a fedélzetén szenvedett súlyos baleset egy vonat Magyarországon

Ezt egész Európa megemlegeti: Von der Leyenék csak pisloghatnak, dollármilliárdok érkeznek Magyarországra

Dallos Bogi úgy berúgott, majdnem mentőt kellett hívni: „Itt fetreng és hőzöng!"

Csúnyán lebuktak a lengyelek: a háttérben nagy üzletet kötöttek Oroszországgal

Zsúfolt börtönben tölti a büntetését Bródy János fia Amerikában

Sokkoló fotót osztott meg a súlyosan megégett világbajnok focista

Mutatjuk a trükköt, így lehet ezer forint alatti áron eperhez jutni + videó

Pottyondy Edina bedöntötte a teljes baloldalt, Magyar Péterrel együtt

Putyin olyant tett, amitől Zelenszkij felrobban majd

A Barcelona bejelentette a nagy hírt, botrányhős érkezhet a klubhoz
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Elfogták a nőt, aki be akart hajtani a CIA-bázisra
Letartóztatták a nőt, akire hajnalban tüzet nyitottak.

Izrael megnevezte a washingtoni támadás felelőseit
Gideon Szaár vádolt meg főleg európai tisztségviselőket.

Oroszország bejelentést tett a béketárgyalásokról
Itt vannak a feltételek.

Megerősítették a zsidó közösség védelmét Antwerpenben
A belga rendőrség megerősítette csütörtökön a zsidó közösség védelmét Antwerpenben, miután előző nap a washingtoni zsidó múzeum közelében egy támadó Izrael nagykövetségének két alkalmazottját megölte.