Eltemetik az észak-macedóniai diszkótűz áldozatait

Eltemetik azt az 59 embert csütörtökön Kocsaniban, aki a vasárnap hajnalban történt észak-macedóniai diszkótűz során vesztette életét.

Forrás: MTI2025. 03. 20. 9:51
59-en haltak meg az észak-macedóniai diszkótűzben Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pancse Toskovszki belügyminiszter szerdán közölte, hogy mind az 59 áldozatot azonosították és elvégezték a szükséges boncolásokat. A tárcavezető emlékeztetett arra, hogy a kocsani szórakozóhelyen történt tűzesetben 196-an sérültek meg, közöttük húsz fiatalkorú. Nyolcvan sérültet külföldön – Magyarországon, Szerbiában, Bulgáriában, Törökországban, Görögországban, Ausztriában, Litvániában, Szlovéniában és Horvátországban – ápolnak. Az ügyész tájékoztatása szerint a szórakozóhelyen számos szabálytalanságot észleltek, az épületben csak két tűzoltókészülék volt, a vészkijárat be volt zárva, egy hátsó ajtó szintén, és belülről nem volt kilincs, és az egész épület tele volt gyúlékony anyagokkal, emellett engedély nélkül használtak pirotechnikai eszközöket zárt térben. Toskovszki korábban közölte, húsz gyanúsítottat azonosítottak az üggyel összefüggésben, tizenöt embert elfogtak, egyes gyanúsítottak a halálos áldozatok között vannak, mások a sérültek között. 

A letartóztatottak között van a koncert főszervezője, aki a belügyi tárca vezetője szerint közvetlen módon tehető felelőssé a tragédiáért, míg a gyanúsítottak között szerepel egy korábbi illetékes államtitkár, valamint a védelemért felelős igazgatóság korábbi vezetője és néhány munkatársa, illetve hét rendőr.

 A belügyminiszter közölte, hogy a klubnak nem volt működési engedélye, működését a lefizetések és a korrupció tették lehetővé. Hozzátette: a korábbi hasonló esetekkel ellentétben, ebben az esetben minden felelőst meg fognak nevezni, és mindenkit felelősségre fognak vonni. A kormány az éjszakai szórakozóhelyek és diszkók biztonsági átvizsgálását rendelte el, hétfőn pedig egyhetes nemzeti gyász kezdődött a diszkótűz áldozatainak emlékére. Észak-Macedónia több városában is tiltakozást szerveztek az utóbbi napokban. A tüntetők a felelősök felkutatását és a korrupció felszámolását követelik. A tiltakozásokra reagálva Hrisztijan Mickoszki miniszterelnök leszögezte: mindazok, akik bármilyen módon is részt vettek abban, ami történt, felelni fognak, függetlenül attól, hogy melyik párthoz tartoznak, milyen nemzetiségűek vagy milyen vallásúak. 

Mindenki, akinek a felelősségét megállapítják, felelni fog

– húzta alá.

Borítókép: 59-en haltak meg az észak-macedóniai diszkótűzben (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.