Közös érdeknek nevezte a magyar–amerikai nukleáris együttműködés bővítését Szijjártó Péter, miután telefonon egyeztetett Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel. A külgazdasági és külügyminiszter a NATO-csúcstalálkozó kezdete előtt számolt be a beszélgetésről a Facebookon.
Szijjártó Péter szerint a nukleáris energia kulcskérdés
A tárcavezető bejegyzésében úgy fogalmazott:
A mostani, számos energiabiztonsági kihívást tartalmazó körülmények közepette különös jelentősége van a nukleáris energia terén folytatott együttműködésünknek, amelynek bővítése a közös érdekünk, különös tekintettel az új nukleáris technológiák megjelenésére.
Hozzátette: a kétoldalú kapcsolatok az elmúlt időszakban dinamikusan bővültek, ami tovább erősítheti a stratégiai együttműködést. A megbeszélés témája tehát nemcsak a diplomáciai kapcsolatok állása volt, hanem az energiabiztonsági szempontból is kulcsfontosságú nukleáris fejlesztések jövője. A külügyminiszter kijelentései szerint Magyarország elkötelezett a nukleáris energia felhasználásának fenntartása és fejlesztése mellett, amelyben az Egyesült Államok fontos partner.
Borítókép: Szijjártó Péter (Forrás: Facebook)