A közlemény szerint a két palesztin szervezet megsértette korábbi vállalásait, amelyekről az Egyesült Államokban jogszabály rendelkezik. Az indoklás kitér arra, hogy a Palesztin Felszabadítási Szervezet és a Palesztin Hatóság terrorizmust támogató tevékenységet folytat többi között felbujtással és az erőszak dicsőítésével, ezen felül anyagi támogatást nyújt terroristáknak és családjaiknak.

Fotó: AFP
Az amerikai büntetőintézkedések indokai között szerepel az is, hogy a két palesztin szervezet kezdeményezőként és támogatóként vesz részt nemzetközi szervezetek intézkedéseiben, amivel arra törekednek, hogy az Izraellel fennálló konfliktust nemzetközi szintre emeljék, így abban bevonva többi között a Nemzetközi Törvényszéket és a Nemzetközi Bíróságot.
Nemzetbiztonsági érdekünk, hogy ennek következménye legyen, és felelősségre vonjuk a Palesztin Felszabadítási Szervezetet, valamint a Palesztin Hatóságot azért, hogy nem teljesítik vállalásaikat és aláássák a béke kilátását
– olvasható az amerikai külügyminisztérium közleményében, amely nem nevesíti, hogy mely palesztin tisztségviselőkre vonatkozik a vízumkorlátozás.
Marco Rubio amerikai külügyminiszter még szerdán a közel-keleti biztonság kérdéseiről is tárgyalt Badr Abdelati egyiptomi külügyminiszterrel. A találkozóról csütörtökön kiadott közlemény szerint az amerikai fél köszönetet mondott a támogatásért, hogy elérjék a Hamász kezében lévő túszok szabadon bocsátását.
Borítókép: