Izrael-ellenes szervezet támogatói tüntettek Londonban

A rendőrség negyvenkét embert tartóztatott le Londonban. A tiltakozók a Palestine Action terrorista szervezetnek minősítése ellen tüntettek.

2025. 07. 12. 18:48
A Palestine Action csoport terroristaszervezetté nyilvánítása ellen tüntettek Londonban Fotó: SEIYA TANASE Forrás: NurPhoto
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Palestine Action mellett tüntettek Londonban. Negyvenegy embert vettek őrizetbe tiltott szervezet támogatásának gyanújával, egy személyt pedig közrend elleni erőszakos cselekmény miatt – írta a BBC.

Palestine Action
Palestine Action csoport támogatói tüntettek Londonban Fotó: SEIYA TANASE / NurPhoto

Palestine Action: betiltotta a brit kormány

A Palestine Action nevű szervezetet a brit kormány a terrorizmusellenes törvény alapján tiltotta be, ami azt jelenti, hogy a szervezethez való tartozás vagy annak támogatása bűncselekménynek minősül. Múlt héten 29 embert, köztük egy 83 éves papot vettek őrizetbe egy hasonló tüntetésen Londonban. 

Szombaton, nem sokkal 13:00 után két csoport tüntető gyűlt össze a Parliament Square-en. Néhányan olyan plakátokat tartottak a kezükben, amelyeken az állt: 

Ellenzem a népirtást, támogatom a Palestine Actiont.

A tüntetők egymásra feküdtek, miközben a rendőrök átkutatták a táskáikat, elkobozták a személyi igazolványaikat és a kézzel készített táblákat. A rendőrök néhány tüntetőt elvittek, másokat rendőrautókba tereltek – az utolsó tüntetőt nem sokkal 14:30 után vitték el a Nelson Mandela-szobortól. A Palestine Action betiltására azután került sor, hogy júniusban aktivisták festékkel öntötték le két Voyager repülőgépet, miután behatoltak a RAF Brize Norton repülőtérre. A csoport vállalta a felelősséget a történtekért. A Defend Our Juries kampánycsoport, amely szerint a londoni tüntetést szervezte, közölte, hogy ma más tüntetések is zajlanak az Egyesült Királyságban, többek között Manchesterben és Cardiffban.

Borítókép: A Palestine Action csoport terroristaszervezetté nyilvánítása ellen tüntettek Londonban 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.