Trump kegyetlen őszinteséggel nyilatkozott Ukrajnáról, Amerika kiszáll

Az amerikai elnök kemény kritikát fogalmazott meg az Ukrajnának nyújtott amerikai támogatással szemben, hangsúlyozva, hogy országa súlyos összegeket fordított Kijev megsegítésére. Donald Trump emellett világossá tette: Európának aktív részt kell vállalnia a Hormuzi-szoros felszabadításában, ellenkező esetben az Egyesült Államok felfüggesztheti a fegyverszállításokat.

2026. 04. 02. 13:10
Donald Trump az Egyesült Államok elnöke
Donald Trump az Egyesült Államok elnöke Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Donald Trump éles kritikával illette az Ukrajna számára folyósított washingtoni segítséget, kijelentve, hogy az USA-nak nem lett volna szabad részt vállalnia ebből a háborúból – számolt be cikkében az Origo.

Trump kegyetlen őszinteséggel nyilatkozott Ukrajnáról
Trump kegyetlen őszinteséggel nyilatkozott Ukrajnáról. Fotó: AFP

Trump álláspontja szerint elődje esztelenül járt el, amikor több ezer kilométer távolságra lévő országnak 350 milliárd dollárt és rengeteg hadianyagot juttatott anélkül, hogy bármilyen ellenszolgáltatást kapott volna érte.

Milliárdokat költünk. Tudják, nem kellett volna belekevernünk magunkat Ukrajnába. Ukrajna több ezer mérföldre van, az óceán túloldalán. Segítettünk nekik. Volt egy elnökünk, aki egyszerűen bolond volt: adott nekik 350 milliárd dollárt, és semmit sem kapott cserébe; annyi pénzt adott nekik, és annyi lőszert költött el. Most országszerte lőszert gyártunk, mert szükségünk van rá, mert annyit adott Ukrajnának, és semmit sem kapott érte. És én lőszert adok el nekik. Az Európai Unió fizeti ki

 – fogalmazott Trump.

Mindemellett, az amerikai elnök azt is elvárja az európai államoktól, hogy aktívan részt vegyenek a Hormuzi-szoros felszabadításában. Ezenkívül azzal is fenyegetőzött, hogy befagyasztja a PURL-program keretében Ukrajnának szánt fegyverszállítmányokat.

Borítókép: Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke (Fotó: AFP )

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.