A program valóban hiánypótlónak tekinthető, ugyanis rendkívül kevés a gyerekeknek szánt, irodalomkritikai és zenekritikai szempontokat egyszerre érvényesítő kortárs versadaptáció és gyerekdal. Az arra érdemes szövegek gyakran elvesznek a túlkínálatban, ezért fontos, hogy az igényes kultúra iránt elkötelezett családok hozzájussanak a keresett értékekhez.
A Csimborasszó színes válogatást kínál a legfrissebb költészeti és zenei irányzatokból, hogy mindenki megtalálhassa a neki megfelelőt. A Csimborasszó több évadra tervezett repertoárjában olyan dalok szerepelnek, amelyek a magyar nyelvet helyesen, pontos prozódiával, élvezhető formában, játékosan közvetítik.
A versek kiválasztásában az IGYIC szakmai stábja működött közre, a zeneszerzők-előadók megválasztása, zene és vers összepárosítása a zenei menedzser, Prieger Zsolt érdeme.
Szalóki Ági és Kányádi Sándor dala itt látható.

A Csimborasszó YouTube-csatornája.
Páros interjúnk az IGYIC igazgatójával, dr. Harmath Artemisszel és a zenei menedzser Prieger Zsolttal itt olvasható.