Vezetőségének bevallása szerint a Bárka Színház különös figyelmet fordít a határon túli magyar színtársulatok vendégszerepléseire. Január elejére két előadásban egyeztek meg a sepsiszentgyörgyi Háromszék táncegyütessel, García Lorca Vérnász című darabjának bemutatására, amelyet a táncosok a Tamási Áron Színház színészeinek közreműködésével két éve folyamatosan, nagy sikerrel játszanak.
A gondok akkor kezdődtek, amikor Deák Gyula Levente, a Háromszék igazgatója a decemberi előzetes budapesti egyeztetés után sokadszori kérésre sem kapta meg a megígért szerződést. Az indulás előtti estén derült ki, hogy a tervezett két előadásból – érdeklődés hiányában – csak a másodikat lehet megtartani, így a tervezett honoráriumnak is csak a felét tudja a Bárka biztosítani. Az együttes mindezek ellenére is vállalta a rövid turnét, ám Deák az erdélyi művészek panaszait Novák Ferenc kérésére levélben rögzítette, amelyet a Háromszéket patronáló Honvéd együttes etikátlanságra hivatkozva eljuttatott a Bárkát működtető VIII. kerületi önkormányzathoz.
Csányi János, a Bárka Színház nemrégiben újraválasztott igazgatója lapunk kérdésére azt nyilatkozta, hogy a levelet Deák visszavonta, s bár az eredetileg tervezett 340 ezer forintot nem tudták kifizetni, az egy előadásra szánt 170 ezer forintos tiszteletdíjat 200 ezer forintra emelték, s ezt az összeget másnap átutalták. Csányi az ügy kapcsán támadástól tart, ugyanis feltételezi, hogy a levél az igazgatói székre eredménytelenül pályázó Schilling Árpádot támogatók erőltetésére jött létre. Véleménye szerint az erdélyi művészek elégedetten távoztak a sikeres előadás után.
Deák Gyula Levente azonban kijelentette: a levelet nem vonta viszsza, bár a tiszteletdíjat illetően kétségtelenül történt módosítás a szerződésben. Azt azonban hozzátette, hogy az összeg a mai napig nem érkezett meg számlájukra. Csányi megkérte ugyan, hogy a levelet vonja vissza, de ez nem történt meg. A sérelmek valósak voltak, s bár kérésre írta le azokat, a levél tartalmát a mai napig vállalja. A hiányzó pénz miatt pedig különösen nem elégedett.
Teszász Károly, a VIII. kerületi önkormányzat képviselője az ügy kapcsán felháborodva közölte lapunkkal, hogy Csányi tettét botrányosnak tartja. Szerinte az erdélyi művészeket megalázták, s utólag hiába próbálja a Bárka szépíteni a történteket, nehezen hihető, hogy egy díjnyertes színdarab megfelelő hirdetés mellett ne tudta volna kétszer is megtölteni a színházat. Teszász élesen bírálta a Csányi által vezetett Bárkát, amelynek 40 millió forintos tartozásából 15 milliót a napokban engedett el az önkormányzat, a fennmaradó összeget illetően pedig ötéves kamatmentes részletfizetést határozott meg
Magyar Péterék hazudtak a rendezvényük költségeiről