Így régi helyszínen, de megújult környezetben várja az érdeklődőket a két szervező intézmény, a múzeum és a Honvéd Együttes, amelynek valamennyi kara látható lesz a színpadon is.
A széles körű programválaszték ez alkalommal kizárólag magyar előadók műsoraiból kerül ki, mivel a tavaly szeptemberi New York-i támadás után a külföldi szereplők a repülőutak veszélyességére hivatkozva visszamondták a meghívást. Ennek ellenére az előadások minősége továbbra is magas színvonalúnak ígérkezik, többek között a Budapest Jazz Orchestra, a Hot Jazz Band, a Budapest Klezmer Band és a Budapest Ragtime Band is fellép, de a komolyzene kedvelői is találnak megfelelő programot. A szervezők a gyermekekre is gondoltak, a délelőtti Meseudvar négy színdarab két-két előadásával és számos gyermekkedvezménnyel várja a családokat. Az egyik leglátványosabb eseménynek a programsorozatot záró, immár hagyományosnak mondható Történelmi Verbunk Fesztivál ígérkezik, amelynek keretében huszárbandériumok vonulnak majd fel a Várban.
Az egy hónapos fesztivál – szemben más hasonló hazai, adott esetben lényegesen rövidebb rendezvényekkel – mindössze 2,2 millió készpénzforgalommal üzemel s ennek ellenére a legnívósabb és leglátogatottabb budapesti programsorozatok közé tartozik. Ez az összeg törtrésze annak, mint amennyibe – átlagosan közel félmilliárd forintba – a hasonló fesztiválok kerülnek. A Budavári Nyár ennek ellenére évek óta népszerű, mind a külföldi, mind a belföldi vendégek körében és az állandó teltházak – az anyagi nehézségek ellenére – valódi értékekről tanúskodnak. A sikereken felbuzdulva a szervezők szerették volna a rendezvényt az Európai Várak Fesztiváljává növeszteni, amelynek keretében minden évben más és más híres európai vár mutatkozik be, saját kultúráját Budapestre hozva. A kidolgozott szisztémával ez év áprilisában meg is pályázták a Széchenyi-terv támogatását, azonban mind ez idáig érdemi választ nem kaptak, kérelmük feldolgozását folyamatosan halogatják, különösebb indok nélkül. Molnár Ernő programigazgató lapunknak kifejtette: a Széchenyi-tervre benyújtott pályázatok iránti érdektelenség okát a kormányváltásban és a kulturális események nem minőségi, hanem politikai szempontok szerinti osztályozásában látják.
Óriási bajban a baloldali pártok, mindent elkövetnek, hogy átverjék a választókat