Szent és profán egymáshoz közelítését célozza meg az október 21-én kezdődő, egyhetes Szakrális művészeti fesztivál, melynek legfőbb helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház lesz.
A fesztivált október 21-én, hétfőn este fél nyolc órakor az Uránia dísztermében a nemzetközi táncegyüttes, a Xaris Modern Balett előadása nyitja meg, amely az örömteli pillanatok mellett a fontos és megoldatlan szociális kérdéseket is megidézi. Kedden este ugyanitt Soli Deo Gloria címmel Bach, Händel, Vivaldi és Mozart egyházi művei szólalnak meg Paolo Paroni olasz karmester vezényletével. A zeneszámok között Bitskey Tibor színművész verseket szaval és a Bibliából idéz. Az október 23-i nemzeti ünnepünkön a program csúcsát az esti Áhítat a nemzetért a művészeten keresztül – ima, ének és költészet a nemzeti ünnep tiszteletére című előadás jelenti. A dísztermi megemlékező műsorban Eperjes Károly színművész mellett Meláth Andrea, Lakatos György és a Baptista Központi Énekkar szerepel.
A szombat este is a zenekedvelőknek szól, ekkor Bach h-moll miséje csendül fel a díszteremben Déri András vezényletével, Boross Csilla, Meláth Andrea, Heim Mercedes, Timothy Bentch, Edward Crafts és a Szakrális fesztivál kórusának és zenekarának közreműködésével. A rendezvény zárásaként William Nicholson Árnyország című drámáját mutatják be Dér András rendezésében.
A fesztivál keretében háromízben, október 17-én, 22-én és 25-én lesz látható a Thália Stúdió Színházban Visky András Júliája Tompa Gábor rendezésében. Az egyszemélyes darab címszerepét az erdélyi származású Szilágyi Enikő alakítja. A tehetséges színésznő az előadás során visszaemlékezések formájában meséli el a bécsi születésű Júlia történetét, aki Budapesten beleszeret egy erdélyi származású teológus egyetemistába, akivel Erdélyben alapítanak családot. A politika azonban közbeszól, Júlia hét gyermekével a Duna-delta melletti román gulágra, férje pedig a börtönbe kerül. Az asszony még a legnehezebb helyzetekben sem adja fel állandó harcát gyermekeiért, szerelméért és a szabadságért.
Az Uránia kávéház is számos érdekes programmal várja látogatóit. A rendezvény ideje alatt itt tekinthető meg a szakrális művészeti kiállítás, a Lux Hominis. Kedden Déri András Bach-vázlatokról szóló tanulmányát ismerhetjük meg, vasárnap pedig kerekasztal-beszélgetést tartanak Hit és művészet címmel Visky András, Déri András és Eperjes Károly részvételével.
A fesztivál során rendezik meg a III. Nemzetközi Ökumenikus Filmszemlét, amelynekben vallási tárgyú alkotásokat mutatnak be október 24-től 26-ig. A díjkiosztó ünnepségre 26-án, este fél hét órakor kerül sor a filmszínház épületében.
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között