Ismét nívós programon vehetnek részt a folklór kedvelői a hétvégén, ugyanis szombaton és vasárnap este hét és kilenc órakor a Kelenföldi pályaudvar területén megismétlik a Brassói pályaudvar című produkciót, amely a tavalyi őszi fesztiválon kiemelkedően szerepelt. A formabontó előadás sikerének kulcsa egyfelől a méltán híres és nagytudású erdélyi hagyományőrző zenészek felsorakoztatása, másfelől a közönség bevonása a színdarab történetébe. A modern rendezés eredményeképpen a nézők a szereplőkkel együtt a peronokon zajló történet aktív résztvevőivé válnak, s közben élményteli betekintést nyerhetnek az erdélyi paraszti kultúra csodás gazdagságába.
A darab cselekménye a pályaudvarokra jellemző kulturális és etnikai sokszínűséget, az egykori szocialista országok, köztük Románia piszkos és lerobbant nagyvárosainak jellegzetes fizikai és szellemi szennyét és szemetét, valamint a népművészet, a paraszti világ értékeit és ezek találkozását, egybemosódását jeleníti meg. A brassói állomáson, az egyik legfontosabb vasúti csatlakozási csomóponton különösen sokféle népcsoport megfordult, nemcsak magyarok, románok és cigányok, hanem moldvai csángók, szászok, avasiak, zsidók, huculok, örmények, gagauzok (törökök) és svábok is. A különböző nemzetiségek és az általuk képviselt kultúrák, valamint a nagyváros és a falu ellentéte és összefüggése rajzolódik ki a pályaudvar mindennapjaiból, egyfajta modern és életszagú néprajzi múzeumot formálva.
A Válaszút és az Ordasok Táncegyüttes tagjainak előadását – amely a néhány éve Gyimesközéplokon élő és alkotó Sára Ferenc koreográfiája – Diószegi László koreográfus rendezésében tekinthetik meg az érdeklődők. A darab zenei rendezőjének, Szántó Zoltánnak köszönhetően a produkció dallamvilága többé-kevésbé lefedi Erdély területét, sőt még a szomszédos Moldvába is elkalauzolja a nézőt.
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között