Ha nem kapnak sürgősen anyagi támogatást, az akár az intézmény végleges bezárásához vezethet – teszi hozzá a közlemény. László arról is beszélt nyílt levelében, hogy gondjaikról folyamatosan tájékoztatják a kulturális életben felelős, döntéshozó szerepet vállaló személyeket.
Ismert: a Fonó fontos és szinte egyedülálló központja a magyar néphagyományoknak, és kiadója számos hiánypótló népzenei felvételt jelentetett meg, köztük az Utolsó Óra című sorozatot. Lapunk kérdésére László Sándor elmondta: megkeresték a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának illetékeseit is, de azt a választ kapták, hogy nincsenek források. Egyedül a Fővárosi Önkormányzat Pro Cultura Urbis Alapítványa ígért támogatást a napokban a működési költségekhez.
Huszonötmillió forintra lenne szüksége a Fonónak. A lemezkiadással már az év elején leálltak, a programokat még e hónapban megtartják, de ha nem kapnak támogatást, őszszel nem tudnak újra kinyitni.
Körmendy Ferenc (SZDSZ), a fővárosi önkormányzat kulturális bizottságának elnöke elmondta: a Fonó első támogatója megalakulása óta a kulturális bizottság volt. Tájékoztatott arról is, hogy a Fonónak három hete jelentős támogatást ítélt a Pro Cultura Urbis Alapítvány. Körmendy hozzátette: „Nem feladatunk a Fonó fenntartása, annyit adtunk a működéséhez, amennyit adni tudtunk a fővárosi adófizetők pénzéből.” Hont András fideszes országgyűlési képviselő, a fővárosi önkormányzat kulturális bizottságának tagja lapunknak azt nyilatkozta: semmiképpen nem tűnhet el a Fonó, mert az Budapestnek kudarcot jelentene. A bizottság szerdai ülésén, amikor a pályázatokat bírálják, javasolni fogja: a pályázatok terhére különítsenek el forrásokat a Fonó számára. – Azt is tudom – tette hozzá –, ha átmenetileg sikerül is megmenteni a Fonót, a gyors segítség semmiképpen nem lehet tartós, ezért hosszú távú megoldást kell keresni a fenntartásához.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban