Megfizethető áron, mégis reprezentatív helyen és minőségi műsorokkal rendezi meg nyolcadik alkalommal a Budavári nyár programsorozatát a Honvéd Együttes, a Budavári Művelődési Ház, valamint a Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Berek Péter, a Budavári Művelődési Ház igazgatója elmondta: a várban visszaesett az idegenforgalom, ennek oka elsősorban az lehet, hogy a környékről kiszorították a kulturális rendezvényeket, így a helybelieknek nem áll érdekükben odalátogatni, ezért az utcák üresek. A várnegyedben tartott rendezvény ezen szeretne változtatni – tette hozzá.
Molnár Ernő, a Budavári nyár programigazgatója elmondta, hogy a műsorok összeállításánál komoly gondot okozott a rendezvény bizonytalan anyagi helyzete. A Nemzeti Kulturális Alap és a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma (NKÖM) támogatja a Budavári nyarat, azonban a Fővárosi Önkormányzat turisztikai biztottságához benyújtott pályázatukról egyelőre semmi hír. Molnár elmondta azt is: nem igaz az a híresztelés, hogy a honvédség kivonult a kulturális életből. Bár a Honvéd Együttes átkerült az NKÖM-höz, a társulatot a honvédség továbbra is finanszírozza, s a hadseregbeli kulturális kezdeményezéseket is támogatják, többek között a Budavári nyár nyitó gáláján fellépő veszprémi Légierő Big Band zenekart.
Molnár az idei műsorok közül a gyermekelőadásokat emelte ki, mivel kevés a jó ifjúsági program, s nem is egyszerű minőségi színdarabot készíteni, amely leköti ezt a korosztályt. A Budavári nyár Meseudvarán öt gyermekdarabot mutatnak be a hétvégéken. A Fogi Színház Frakk, a macskák réme és Dr. Bubó történetét adja elő, a Honvéd Kamaraszínház Weöres Sándor Csalóka Péter című zenés mesejátékát mutatja be, a Trambulin Színház Pinokkió kalandjait viszi színre, a Budapest Táncegyüttestől pedig a nagy sikerű Csipkerózsika című zenés-táncos előadás bemutatóját tekintheti meg a közönség.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban