Fontos kérdésekről esett szó, izgalmas műsorkínálat ígérkezett, mégsem mutatkozott túl nagy érdeklődés az afrikai országok függetlenségének kivívása 40. évfordulójára rendezett találkozón. A Mahatma Gandhi Emberi Jogi Egyesület által szervezett városligeti Afrika Fesztivál és Fórum iránt érdeklődők többsége kutyasétáltatókból és a szomszédos játszóterekre érkező családokból állt, de akadtak olyanok is, akik nem találtak oda, s a rendezvénytől alig ötven méterre tartott – meglehetősen hangos és zavaró – rapversenytől megriadva hazamentek.
Azt várná az ember, hogy ilyenkor legalább a kisebbségek védelmét állandóan hangoztató politikai csoportosulások képviseltetik magukat, ám úgy tűnt, ha nincs lehetőség korteskedésre, még ők is távol maradnak. Így aztán sajnos meglehetősen szűk körben hangzottak el a feketék életbevágó kérdései és a válaszok, mert bár a nyomort és a szenvedést nem kell bemutatni, a menekültekkel és az Afrikában maradt éhezőkkel kapcsolatban tudtak újat mondani az egyetemi professzorokból, az afrikai külképviseletek és az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának munkatársaiból álló előadók.
Élettel teli ősi zenék, a fehérek és afrikaiak közös táncprodukciói követték az előadásokat. A fesztivál folkkínálata elsősorban a tradicionális afrikai muzsikát és táncot helyezte reflektorfénybe. Magyarországon élő afrikai és magyar zenészek léptek színpadra, az Afro Bongo Men, a nigériai és szenegáli folklóregyüttes, az Afro Magic, az Afro Jellaba, a Sankofa és a Chalaban. Igaz ugyan, hogy a műsorszámok között időnként hosszúra nyúlt a technikai szünet, viszont ez sem magyarázat a csekély érdeklődésre. Az egzotikusnak ígérkező koncertek idejére sem telt meg a napozórét, az afrikaiak egy része is a cannabisfüstbe révedő és jóval nagyobb közönségű szomszédos rapvetélkedőn múlatta az időt.
Vonatgázolás történt Püspökladánynál