Fesztivállal és fórummal emlékeznek meg szombaton a városligeti napozóréten az afrikai országok függetlenségének kivívása 40. évfordulójáról. A rendezvényen bemutatják az afrikai népek történelmét és harcát a függetlenségért, de kulturális sokszínűségüket és a Magyarországon élő feketék életét is megismerhetik az érdeklődők. A szervezők azt remélik, hogy egymás megismerése és a közös szórakozás által csökken a magyarok előítélete és idegenkedése az afrikaiaktól.
A három órakor kezdődő rendezvény színpadán előadások, koncertek és táncbemutatók váltják egymást a nap folyamán. A megnyitó szavakat Gibril Deen, a szervező Mahatma Ghandi Emberi Jogi Egyesület elnöke mondja, majd egyetemi professzorok ismertetik az afrikai országok függetlenségi harcát, és a dél-afrikai nagykövetség képviselője beszél az apartheid elleni küzdelemről. Öt órakor a magyarországi afrikai közösség képviselői tartanak előadást a hazánkban élő feketék helyzetéről, ezután az afrikai külképviseletek kapnak szót, végül pedig az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság magyarországi képviselete ismerteti az itt élő menekültek lehetőségeit.
Az előadások közben bemutatkoznak a legjobb, Magyarországon élő afrikai folkegyüttesek is. Négy órakor a tradicionális zenét játszó, nigériai Afro Bongo Men lép színpadra, hat órától a nigériai és szenegáli folklóregyüttes ad koncertet, s fellép a hazai menekülttábor lakóiból alakult Afro Jellaba is. Hét óra után három kiváló zenekar zárja a műsort: a szenegáli stílusú és rendkívül energikus Afro Magic, a ghánai Sankofa és a Chalaban. A Sankofa koncertje közben tánctanításra is sor kerül, s a rendezvény alatt folyamatosan lehetőség nyílik az afrikai hajfonatok és hagyományos frizurák elkészítésére.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő