Idén tizenkilencedik alkalommal rendezik meg a már hagyományos kecskeméti népzenei találkozót, amely a magyar népművészet, a népzene és az e forrásból táplálkozó kortárs művészek egyik legfontosabb fóruma. A rendezvény 1967 óta fontos szerepet tölt be a népi kultúra megismertetésében. A ma kezdődő és vasárnapig tartó találkozó idején Kecskemét főterén népzenei sokadalmat tartanak, amely a kézművesportékák mellett népművészeti és népzenei kiadványok börzéje is egyben. A múlt hét vége óta látogatható az ifjú népművészek kiállítása az Erdei Ferenc Művelődési Központban: tizenkilenc alkotó hagyományos eljárással készült műveit tekinthetik meg az érdeklődők.
A rendezvény központi eseménysora, az Örökség jelen időben, avagy mit kezdjünk a hagyománnyal című szakmai konferencia pénteken és szombaton lesz a művelődési központban. A huszonnégy előadásból álló tanácskozás témája az idén a néphagyomány jelenkori továbbélésének, továbbéltetésének lehetőségei az átvételtől és az átörökítéstől a színpadon, a kortárs művészeti törekvésekben és a mindennapokban.
Mától péntekig rendhagyó ének-zene órákat tartanak a város iskoláiban. Péntektől vasárnapig népi ének mesterkurzus lesz pedagógusok, együttesvezetők, kórusvezetők, énekesek és táncosok részére. Marosi Júlia népdalénekes Balla Ferencné Szász Etelka buzai hagyományőrző segítségével a Mezőség dalkincsébe, Juhász Erika népművész pedig Szász Jánosné fülöpi hagyományőrző közreműködésével az Alföld és a Nyírség dalkultúrájába vezeti be a résztvevőket. Holnap népzenei est és táncház, pénteken gálaest lesz a művelődési központban. A Kecskemét környéki települések is bekapcsolódnak a rendezvénybe: péntektől vasárnapig a találkozón részt vevő együttesek koncerteznek a szomszédos falvakban.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő