Egykor a Bartók Táncegyüttes a táncházmozgalom szellemi központja volt. Neves koreográfusok, táncosok és zenészek kezdték itt pályafutásukat, mint Tímár Sándor, Varga Zoltán, Szabó Szilárd, Németh Ildikó, Hidas György, Zsuráfszki Zoltán, Sebő Ferenc, Halmos Béla, Virágvölgyi Márta, a Muzsikás, a Téka és az Ökrös együttes. A Bartók Táncegyüttes mutatott be először autentikus magyar néptáncot, s a régi, húsz-harminc éves koreográfiái klasszikus, példértékű művekké váltak. A Bartók még mindig meghatározó táncműhely, jelentős szerepet vállal a néptáncos szakma utánpótlás-nevelésében.
Az együttes a hétvégén ünnepelte negyvenötödik születésnapját: színpadra álltak mindazok a táncosok, akik annak idején a híres koreográfiákat bemutatták. A műsor első fele az együttes különböző korszakait mutatta be időrendben, kezdve Sebő Ferenc és Tímár Sándor korszakalkotónak számító Széki táncok című koreográfiájával. Az előadás alatt párhuzamosan a kivetítőn nézhette a közönség az adott tánc egykori bemutatójának felvételét. A második részben a Bartók jelenlegi tagjai táncoltak ízelítőt az új repertoárból. Az ünnepségen köszöntötték az együttes egykori vezetőit, és megemlékeztek a társulat már elhunyt tagjairól és koreográfusáról, Janek Józsefről is.
(Budapest Főváros Bartók Táncegyüttes: Egykoron és mostanság, XII. Kerületi Művelődési Központ, 2003. november 22., 19 óra)
Bóka János: Az új Európai Bizottság a változatlanság politikáját folytatja, ami az EU lassú gazdasági agóniáját jelenti