Hölgyeim és uraim! Önök a Funk Radio adását hallják – szólal meg hirtelen az a fránya fekete doboz az ágyad mellett, amit lefekvéskor reggel hétre ébresztőnek beprogramoztál. Álmosan nyújtózol egyet, kinyitod a szemed, majd sürgősen visszacsukod, és a fal felé fordulsz. Pedig a nap besüt az ablakon, és a zene táncra csábít.
A Freeport Funk Radio című lemeze, ha másért nem is, legalább a borító képei miatt az álmos reggeli készülődés fázisait idézi. Ahogy elindul a nap – felkelsz, készülődsz és elindulsz otthonról –, úgy pörög fel szép lassan a muzsika, az igazi szívderítő funky és soul. El sem hinnénk, hogy magyarok állnak a mikrofon mögött, annyira stílusos, anynyira hiteles, a tökéletes angol kiejtésről nem is beszélve, az első dobütéstől kezdve a szaxofon utolsó tartott hangjáig. Stílusos, mégis eredeti, nem holmi ócska utánzása valamelyik népszerű slágernek. Nem is bánnám, ha az ébresztőóra brutális és lecsaphatatlannak tűnő riasztása helyett minden reggel a Freeport dalaira ébrednék.
A Funk Radion csakis saját és frissen készült számok hallhatók, habár a zenekar koncertjein kiválóan interpretálja a „nagyok” (Tower Of Power, Average White Band, Maceo Parker és Candy Dulfer) slágereit is. A Freeport remek zenészei közül a legtöbben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola dzsessz tanszakát végezték el, igazi profik. A zenekar nagy része a másfél éve feloszlott Tax Free együttesből vált ki, hozzájuk csatlakozott a Not For Sale-ből ismert énekesnő, Pocsai Kriszta, illetve Szentmihályi Gábor, aki az Első Emelet, a Rapülők és a Bon Bon zenekarokban szerzett magának nevet. A kilenctagú Freeport kizárólag élőben játssza a lendületes „bulizenét”. Ez a muzsika valóban tele van élettel, minden hangja a mozgásról beszél: a vokál és a szólóének kettőse, a ritmusszekció és a fúvóstömbök karakteres belépései, a szóló és tutti váltakozásai, Pocsai Kriszta veleszületett énekhangja és stílusérzéke, a zenészek technikai tudása. S a muzikalitás – mert a hangszerek ismerete mellett igazán ez élteti, ez teszi zenévé, dallá, tánccá a hangok egymásutánját.
A Funk Radión kilenc tehetséges magyar fiatal bemutatta, hogy a funky és a soul stílusa a harmadik évezred Kárpát-medencéjében is tud újat mondani. Aki meghallgatja, ébresztőóra helyett biztos minden reggel erre akar majd felkelni.
(Freeport: Funk Radio, kiadó: FF Film & Music Kft., 2003.)</i#
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő