Idén harmadik alkalommal rendezik meg a lassan már hagyományosnak számító Néprajzi Múzeum napját. A ma délelőtt tíz órakor kezdődő, egész napos, ingyenesen látogatható rendezvényt az intézmény alapításának évfordulója alkalmából tartják. A muzeológia 1872. március 5-ét tartja a Néprajzi Múzeum alapításának, e napon nevezték ki ugyanis igazgató-őrré Xántus Jánost a Nemzeti Múzeum néprajzi tárába, aki délkelet-ázsiai gyűjtésével megadta az alapot az önálló néprajzi gyűjtemény létrehozásához. Az idei program a múzeum két időszakos tárlatának témájához kötődik, a Városképek és a Boldog/képek című kiállításokhoz.
A programsorozat a néprajzi témájú képeslapok gyűjtőinek találkozójával kezdődik délelőtt fél tizenegykor. A képeslapbörzén lehetőség nyílik az érdeklődők saját gyűjteményeinek bemutatására és cseréjére, valamint a hegyfalui Képeslap Múzeum Baráti Kör szervezésében bemutatják a Népviseletek és a néprajz világa elnevezésű képeslap-kiállítást is. Fél tizenkettőtől Korjünek Vera a bábkészítés titkaiba avatja be az érdeklődőket. Fél egykor Új szerzemények 2004 címmel az intézmény gyűjteményének legfrissebb darabjaiból készült tárlatot ismertetik. Egy órától Tari János vezetésével a Néprajzi Múzeum legérdekesebb dokumentumfilmjeit vetítik. Gondolná-e, hogy ez is műtárgy? A közelmúlt tárgyai címmel a huszadik század társadalmi helyzetet is jelképező, elsősorban ipari tárgyai kerülnek középpontba, a szarukeretes szemüvegtől kezdve a zománcozott lábasokig; az intézmény munkatársai így kívánják felhívni a figyelmet ezekre a gyakran értéktelennek tartott „műtárgyakra”. A Mesterműhelyek elnevezésű program a Terézvárosban található eltűnőben lévő mesterségeket, szakmákat mutatja be a még működő műhelyeken keresztül, így például a Besenyei Styl Bútor Szalont, Grünberger Tamás csillárkészítő és Holló Bence hegedűkészítő műhelyét.
A Budapesttől mintegy hetven kilométerre található Boldog faluról készült fényképes kiállításhoz kapcsolódik egy órakor a cifrázottkalács-készítés az aulában. Negyed kettőkor a díszteremben A bölcsőtől a sírig címmel boldogi népviselet-bemutatót tartanak, három órakor pedig az aulában boldogi lakodalmast tekinthetnek meg az érdeklődők. Az egész napos program négy órától fél hatig a Kaláris néptáncegyüttes és a turai Zagyva banda közös gyermek- és felnőtt-táncházával zárul, amellyel párhuzamosan lehetőség nyílik bábkészítésre is a Budapesti Bábszínház műhelyének mesterei és Farkas Zsuzsanna kézműves vezetésével.
Az Orbán Balázst támadó Polyák Gábor David Pressman pénzosztója