Költészeti fesztivál Debrecenben

2005. 04. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ágh István, Kovács András Ferenc és Tót Krisztina felolvasóestjével tegnap megnyílt a debreceni költészeti fesztivál. Az esemény ma Tornai József, Tőzsér Árpád és Varró Dániel közös estjével folytatódik, és pénteken a Sebő együttes Rejtelmek című József Attila-emlékműsorával zárul. A költészet napja alkalmából tegnap 24 órás versolvasást is rendezett a városi könyvtár, amelyen többek között Kósa Lajos polgármester tolmácsolásában hangzottak el a száz éve született költő versei.
A hagyományokhoz híven a rendezvény előestéjén, április 12-én Alföld-estet rendeztek a folyóirat köré gyülekező irodalmárok törzshelyének számító Poéta presszóban, s akkor került sor az Ágh István-szavalóversenyre is a Déri Múzeumban. Tegnap nyílt meg Feledy Gyula grafikusművész Változatok József Attila soraira című kiállítása is. Ma és holnap pedig Kovács András Ferenc, illetve Tornai József találkozik közönségével. Utóbbi ezt az alkalmat is az Eszmélet alkotójának szenteli.
A fesztivál megnyitóján Turi Gábor alpolgármester arra emlékeztetett: három évvel ezelőtt meglehetősen bátor vállalkozásnak tűnt költészetet népszerűsítő rendezvénysorozatba kezdeni, s azt fesztiválnak elnevezni. A siker azonban a szervezőket igazolta, hiszen minden alkalommal óriási érdeklődés mutatkozott a saját verseiket bemutató költők estjei és a kapcsolódó irodalmi műsorok iránt. A programok vonzereje, hogy nem tesznek különbséget generációk, népies és urbánus költők között: minden irányzat kiválóságai nyitott ajtókat találnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.