Három befektetőjelölt nyújtotta be terveit az Erkel Színház PPP-konstrukciós felújítási előpályázatára. A PPP- (Public Private Partnership) szerződés lényege, hogy a befektető hosszú távra megkapja az épület üzemeltetési jogát, és a Magyar Állami Operaház minden évben 120 napra visszabérli az előadások és a próbák idejére. Mivel az Erkel Színház nem minősül műemléknek, az Operaház a részleges átépítést és a teljes lebontást, majd más arculatú teátrum felépítését is elképzelhetőnek tartotta, mindkettőre érkezett megoldási javaslat. A beérkezett pályázatok közül átalakítást javasolt a Mányi Építész Stúdió Kft. – KÉSZ Kft., új, a forradalom emléke előtt tisztelgő ötvenhat emeletes épületet a belga Atelier D’Architecture de Genval és mindkettőre tett javaslatot a Zoboki, Demeter és Társaik Építésziroda – Duna Sétány Székház Kft., Trigránit cégcsoport. A közbeszerzési pályázatot az előpályázatok kiértékelése után írják ki.
Szinetár Miklós, az Operaház leköszönő főigazgatója elmondta: az Erkel Színház átépítése hosszú ideje napirenden volt, de mivel egyértelművé vált, hogy ehhez az államtól nem kaphatnak pénzt, a PPP-konstrukció mellett döntöttek. A magántőke bevonását egyébként a kormányzat is támogatja.
A teátrummal kapcsolatos munkálatok nagy valószínűséggel a Köztársaság tér teljes átalakulásával együtt történnek majd, hiszen az új metró egyik állomása is oda kerül.
Újabb osztrák útzár lehetetleníti el a magyar ingázókat