Az Erdődy Kamarazenekar elsődleges céljának tartja a régebbi korok feledésbe merült magyar zeneműveinek újbóli bemutatását. Az együttes a kutatásra is nagy hangsúlyt fektet, a zenekar vezetője, Sefcsik Zsolt elmondta: maga is rendszeresen tanulmányozza a régi kéziratokat, az igényes, jól hangzó, keletkezésük idején kedvelt és ismert daraboknak számító, mára elfeledett műveket. A zenekar az MTA Zenetudományi Intézetével is szoros kapcsolatot tart, ahonnan különösen Farkas Zoltán segíti őket a művek kiválasztásában és felújításában – a most megszólaló két misére is ő hívta fel a figyelmüket.
Georg Lickl osztrák származású zeneszerző volt, akinek mukássága nagyrészt Pécshez köthető, ahol több mint negyven évig, egészen 1842-ben bekövetkezett haláláig a pécsi dóm zeneigazgatójaként dolgozott, így lényegében a magyar zenetörténet őt tekinti a legjelentősebb pécsi komponistának. Bár Bécsben leginkább világi műveket komponált, Pécsett az egyházi zene felé fordult. Fennmaradt adatok bizonyítják, hogy életében elismert szerző volt, kompozícióit gyakran játszották, kéziratainak s a korabeli kottáknak a jelentős részét a püspökség levéltára őrizte meg. A Szervita téri templomban ma elhangzó C-dúr misében az énekszólókat Zádori Mária, Megyesi Schwartz Lúcia, Megyesi Zoltán, Asztalos Bence énekli, az orgonaszólót Szamosi Szabolcs, a pécsi dóm orgonistája játssza. Vasárnap a Szent Imre- templomban a d-moll Missa Solemnisben is ők énekelnek, azzal a különbséggel, hogy a szoprán énekes Wirdl Eszter lesz, akinek szinte már operai erényeket kell megcsillogtatnia a textúra nehézsége miatt. A koncerteken a Purcell kórus is közreműködik. Sefcsik Zsolt elmondta: a nagyszabású d-moll Missa Solemnist a tervek szerint később lemezen is rögzíti majd az együttes, a tárgyalások a kiadóval most folynak.
Az Erdődy Kamarazenekar tavaly ünnepelte tízéves fennállását, s az eltelt évtized alatt több mint száz művet mutattak be újra több évtizedes, évszázados szünet után. A zenekar repertoárja ezért egyedülálló, s ezt kortárs kompozíciókkal, elsősorban ősbemutatókkal igyekeznek szélesíteni. A tíz év alatt lemezeik számos külföldi zenei szaklap díját nyerték el, a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében tartott tavalyi koncertjeikért pedig elsőként vehették át az MTA akadémiai klubjának frissen alapított művészeti díját.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat