Hollókői Lajos, a Fonó igazgatója másfél éve vette át a zeneház irányítását, a tavalyi volt az első év, amelyet már az ő elgondolásai alapján valósítottak meg. Mint elmondta: a múlt évben stabilizálódott az intézmény korábban csőd közelivé vált anyagi helyzete, kifizették az összes adósságot. Bár még ma sincs tervezett költségvetése a Fonónak, mivel eseti támogatásokból működik, egyre nagyobb az esély arra, hogy biztos és folyamatos források legyenek – teszi hozzá. Hollókői Lajos arra törekszik, hogy programjaik önfenntartók legyenek, amelyek ha hasznot nem hoznak is, legalább bevételeik fedezik a költségeiket.
Az idén is indulnak új programok. Ezek közül több a fiatalabb korosztályt célozza meg. Augusztusban szerződtették Telegdi Balázst, akinek a vezetésével mostantól napi rendszerességgel lesznek gyermekprogramok. Hollókői hozzáteszi: nemcsak a tárgyalkotó népművészet és táncház szól majd a kicsiknek, hanem beindul egy gyermekszínház is. A Fonó leglátogatottabb eseménye minden héten a szerda esti táncház, ennek mintájára szeretnének egy új gyermektáncházat meghirdetni, és a Csillagszemű Gyermektáncegyüttes és két vezetője, Tímár Sándor és Tímár Böske közreműködésével terveznek egy Csillagszemű gyermektáncházat is.
A Fonó október 1-jén ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját közösen a szintén tízéves Civil Rádióval. A 10+10 Civil a Fonóban elnevezésű programon délutántól hajnalig várják a közönséget a zeneházba, ahol többek között a Téka, a Fonó, a Vujicsics, a Söndörgő és a Makám együttesek muzsikálnak.
Hollókői elmondta, hogy az intézmény minden hónapban törekszik legalább egy olyan nagyszabású rendezvénysorozatra, amely nagyobb nézőszámra számít. – Ilyen lesz a hét végi, háromnapos I. Újbuda Jazzfesztivál, amelyet, úgy érzem, példamutató kezdeményezésként indítunk útjára a MU Színházzal és az A38 hajóval közösen – teszi hozzá. A találkozó egyik fénypontja a két világhírű magyar szaxofonos, Borbély Mihály és Dresch Mihály közös Te+Te című péntek esti koncertje, amelynek anyagát később stúdióban felveszik, és várhatóan még az idén megjelenik. A fesztiválon egyébként többek között fellép Szalóki Ági népdalénekes, Szabados György és az Új Dimenzió Műhely, valamint Grencsó István. Az igazgató hangsúlyozza: úgy alakították ki a koncertek kezdési idejét, hogy akik bérletet vesznek a teljes rendezvényre, azok szinte minden előadásra odaérjenek. Novemberben a Fonó ad otthont a Héttorony-fesztiválnak, decemberben pedig ismét megrendezik a már hagyományossá vált, nagy sikerű Kassák-karácsonyt és a Fonó-szilvesztert.
A jelenlegi időszakban, amikor a kultúra támogatása meglehetősen kiegyenlítetlen, az átszervezések és anyagi elvonások, a maradványképzési kényszerűség, bár nem állami intézmény, a Fonóra is kihat. – Továbbra is bízom azonban abban, hogy a kerülettel sikerül még szorosabban együttműködni. A kapcsolatunk egyébként is rendkívül jó az önkormányzattal, remélhetőleg ez az anyagi támogatás terén is erősödni fog. Ha ez megvalósul, akkor sokkal biztosabbá és tervezhetőbbé válnak a programok. A legnagyobb változás a zeneháztól függetlenül működő és teljesen eladósodott Fonó Recordsot érintette – fejtette ki Hollókői –, az ugyanis minden problémájával együtt megszűnt, s a lemezkiadást a Fonó Budai Zeneház integrálta. Igyekszünk olyan kiadványokkal megjelenni a telített hanglemezpiacon, amelyek kifejezetten a Fonóra jellemzők, nincsenek máshol, és keresettséget is feltételeznek. A Fonó természetesen folytatja kötelezettségeit is, még az év végéig két új koronggal gazdagodik az Utolsó Óra sorozat. Szintén ebben az évben jelenik meg Kallós Zoltán újabb lemeze, az Uram, irgalmazz – Moldvai szentes énekek, illetve a már említett Te+Te című Borbély–Dresch-album.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal