Haláláig Farkas Ferenc volt a tizennégy éve évadnyitóként megrendezett fesztivál fővédnöke, akinek első egyházzenei szerzői estje és utolsó hangversenye is a Budavári Zeneművészeti Alapítványhoz kötődik. Ma, a nyitóesten a vízivárosi kapucinus templomban Farkas Ferenc Credója című szakrális oratórium csendül fel Kubik Anna, Pathó István, Gera Zoltán színművészek, Ardó Mária énekes és a Pro Camera vonósnégyes előadásában, Török Judit dramaturgjával.
Az esten a magyar szakrális népi és műköltészet, a szakrális népi dallamok és zeneművészet alkotnak egységet, különös tekintettel Farkas Ferenc zeneszerző életművére, így az oratóriumban elhangzik több Haydn-, Liszt-, Mosonyi-, Dohnányi- és Farkas-mű. A sorozat második, szeptember 4-i koncertjén, szintén a kapucinus templomban az egykori tanítványok tisztelegnek egy-egy művel Farkas Ferenc emléke előtt. Ennek keretében két ősbemutató lesz: Kocsár Miklós Notturno in memoriam Farkas Ferenc című darabját és Kurtág György Rilke gondolataira készített 1987-es, idén júniusban Franciaországban átdolgozott Schlusstück Farkas Ferenc emlékére című művét először hallhatja a közönség.
A záróestet az egyetemi templomban tartják, ekkor a Vaszy Viktor Énekkar és a Szegedi Szimfonikus Zenekar Gyüdi Sándor vezényletével Farkas és Vaszy egy-egy egyházi művét adja elő. A sorozat szerkesztője és művészeti vezetője, László Váradi Gyula zenetörténész és filmrendező elmondta: Farkas Ferenc a XX. század második felének legnagyobb szakmai tekintélye volt, életművében nyomon követhető, több mint ezeréves keresztény kötődéseink hogyan épülnek be műzenénkbe a népi szent énekeken keresztül. László Váradi Gyula hangsúlyozta: egy nemzet identitása csak a gyökereiből táplálkozhat, ezt is szeretnék kifejezésre juttatni a sorozat idei koncerttémáival, Farkas Ferenc életműve és a szeptember 4-i hangversenyen elhangzó művek ugyanis jól példázzák ezt.
Magyar Péter saját pártja átláthatóságáról is hazudott