A koncepcióváltás jóval szélesebb kör számára tette fontos kulturális eseménnyé a korábban exkluzív irodalomtudományi kurzusként számon tartott debreceni rendezvényt, ám nem fosztotta meg attól, hogy továbbra is az irodalmi élet rangos eseménye legyen. Erre bizonyíték, hogy olyan irodalmi műhelyek mutatkoznak be az idén is a rendezvényen, mint a Hol-mi, de az is, hogy olyan, az irodalmi életet foglalkoztató témát járnak körül előadásaikkal neves írók, költők és irodalomtudósok, mint az újabb magyar önéletírás.
A prológus viszont ma nem csak szűk szakmai körnek, sokkal inkább a nagyközönségnek, azon belül is a fiataloknak szól: Tarján Péter színművész és a Kolmann trió izgalmas előadást ígér Jazzillusztrációk József Attila verseire címmel. Nem marad ki a programok sorából a hagyományos és a középiskolás diákok által igen kedvelt rendhagyó irodalomórák sora sem: ennek a formációnak az idén a Dóczy Gimnázium ad helyet. A tudományos műhelymunka holnap kezdődik a nemcsak Magyarországon, de világszerte újraértékelődő önéletírás műfajának boncolgatásával, a műfajra jellemző ezredfordulós sajátosságok elemzésével. A legszemélyesebb epikai műfajról három nemzedék képviselői szólnak: előadást tart Szávai János, Dobos István és Mekis D. János. Ugyancsak holnap este adják át az Alföld-díjakat: Takács Zsuzsa, Láng Zsolt és Bényei Tamás részesül a rangos elismerésben.
Péntek délelőtt Debrecen nemrég elhunyt költője, Kiss Tamás emléke előtt tisztelegnek a résztvevők a köztemetőben, majd a tavaly Móricz-díjban részesített fiatal alkotók olvassák fel műveiket az Ady Endre Gimnáziumban. Immár hagyomány, hogy a debreceni irodalmi napokhoz a Benedek Elek Könyvtár és a Debreceni Kőr Dáma Egyesület is kapcsolódik a Kettétört életpályák című sorozatával, amiben korán elhunyt tehetséges költők, írók munkásságát mutatják be. Az idén Ratkó József pályájáról szólnak a költő tisztelői és versei.
Egyértelműen vezet a Fidesz a többi párt előtt