A hanghordozó a tervek szerint október 23-án jelenik majd meg, de mint Török Máté, a Misztrál tagja hangsúlyozta: ez a határidő nagymértékben függ attól, hogyan szerepelnek az idei pályázatokon. Török Máté elmondta: az 1997-ben alakult zenekar összesen három lemezt tervez az idén, az emlékévhez kötődő album mellett egy saját, megzenésített verseket tartalmazó CD-t is szeretnének megjelentetni. Emellett amennyiben az anyagi fedezetet sikerül előteremteni, napvilágot láthat egy olyan kiadvány is, amely az együttes által vezetett országos klubhálózat, a Regejáró Művészeti Klub hasonló stílusban muzsikáló együtteseit mutatná be.
A klubhálózat keretében szombatonként Vácott irodalmi kávéházi estet tart a zenekar a Barangoló Teaházban, szerdánként pedig Budapesten az Arcvonal kávézóban, ahol hétről hétre más, a klubhálózathoz tartozó együttes lép fel. A Bem rakparton található Budavári Művelődési Házban van a zenekar fő klubja, ahol minden hónap utolsó vasárnapján muzsikál a Misztrál, itt januárban a Radványi–Balogh–Borzsák trió, februárban Huzella Péter, márciusban a Sebő együttes, áprilisban pedig a Kaláka lesz a vendég. A Misztrál az országos klubhálózat építése mellett már most készül a nyári nagymarosi, idén már ötödik alkalommal megrendezendő Regejáró Misztrál Fesztiválra, amelyet július 14–15-én tartanak.
Értékes zenei kultúra. Az 1997-ben alakult Misztrál zenei együttes ismert és kevésbé ismert hazai és nemzetközi költők verseit zenésíti meg sajátos és egyéni hangon. Dalaikban ötvöződik a történelem, a hagyomány egy különleges, gyökereiben magyar, mégis modern dallamvilággal. Rendhagyó irodalmi óráikon és az általuk rendezett fesztiválokon (Regejáró Misztrál Fesztivál) – amellett, hogy igyekeznek segíteni az iskolai klubéletet is (Misztrál Művészeti Klub) – az értékes irodalmi-zenei kultúrát kívánják bemutatni és megszerettetni a remélhetően egyre nagyobb számú, igényes zenét kedvelő közönséggel. Klubéletük mellett – melyet immár az ország 4 városában tartanak havi rendszerességgel – több meghívást kaptak már a Felvidékre, Erdélybe, Kárpátaljára, Lengyelországba, Észtországba, Finnországba, Olaszországba és az Egyesült Államokba. 1998 júliusában a XIX. Kaláka Folkfesztiválon a Kaláka Alapítvány fődíját nyerték meg, 2000 októberében a Gödöllői Dalostalálkozón első helyezést kaptak.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál