Dzsesszhegedűsök versenye a rádióban

2006. 03. 01. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dzsesszhegedűs-tehetségkutató versenyt rendez a Magyar Rádió, az első elődöntőt péntek este hét órakor tartják a márványteremben. A versenyt Radics Gáborról, a magyar dzsessz egyik úttörőjéről, a XX. század első felének legnagyobb magyar dzsesszhegedűséről nevezték el. Radics születésének idén ünnepeljük századik évfordulóját. A verseny szervezői azért választották ezúttal a hegedűt, mert a húszas, harmincas és negyvenes években meghatározó volt a szerepe.
A hegedűverseny a nyolcadik a dzsesszvetélkedők sorában, s érdekessége, hogy a három elődöntő közül a másodikat teljes egészében a határon túli magyar résztvevők meghallgatására szánják. Az elődöntőket március 3-án, 31-én és április 29-én tartják, a tizenegy versenyzőből ötöt a zsűri, egyet pedig a közönség juttat a május 26-i döntőbe, amelyet a Bartók rádió háromórás élő adásban közvetít.
A díjakról igen kiváló szakmai zsűri dönt: Deseő Csaba, Kathy Horváth Lajos, Borbély Mihály, Csányi Attila, s az elnök, Szabó Sándor hegedűművész. A zsűri tagjai elmondták: a selejtezők alatt meggyőződtek, hogy igen kiváló tehetségeket hallhat majd a közönség a verseny során. Az indulók között vannak Zeneakadémiát végzettek, illetve jelenleg is ott tanulók, vannak, akik a népzenéből érkeztek, és olyanok is akadnak, akik családi örökségként viszik tovább a dzsesszhegedülést. A verseny fődíja egy saját CD elkészítése, egy milliós értékű hegedűkészlet, valamint tíz koncerten való szereplési lehetőség. A legjobban szereplők június 3-án gálaesten is fellépnek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.