Egyre jelentősebb szerepet játszik a moldvai csángó zene és tánc a táncházakban, ezért is esett a választásunk a nyitóprogramnál erre a zenei területre – meséli Hambuch Gerda, a rendezvényt szervező XII. Kerületi Művelődési Központ igazgatója, aki elmondja, a seregszemlével két céljuk is volt: megismertetni a vidéken működő moldvai zenekarokat a fővárosi közönséggel, és lehetőséget adni a zenészeknek, hogy kapcsolatot teremthessenek egymással.
Az erdélyi népművészet szinte minden területe felvonul. Esténként színpadi műsor is lesz: holnap a Magyarkanizsai Udvari Kamaraszínház Wass Albert-előadása, a sepsiszentgyörgyi Fabatka együttes koncertje és Virágvölgyi Márta táncháza várja az érdeklődőket, vasárnap este Holttenger címmel a Jánosi együttes mutat be töredékeket a Mezőség népének életéből.
Szombaton délután Halász Péter beszél a csángóságról, Karácsony Molnár Erika az erdélyi farsangi szokásokat ismerteti, Gerle János pedig a kalotaszegi polihisztor, Kós Károly életútját mutatja be. Kós Károllyal foglalkozik egy kiállítás is, amely Haris László fényképeiből válogat, emellett Petrás Mária moldvai csángó iparművész-népdalénekes alkotásait is bemutatják. Vasárnap a gyermekeknek Jankovics Marcell rajzfilmjeit, az idősebbeknek a Tamási Áron Énekes madár című színművéből készült tévéjátékot és Szőts István Emberek a havason című filmjét vetítik.
A Tündérkert napközben elsősorban a gyermekeké: szombaton és vasárnap játszóházzal várják a kicsiket. Eközben a mesék világa is életre kel: szombaton Bergengócia szekérvárában jelmezekbe öltöztetve a gyerekek maguk is a történetek szereplőivé válnak, a Gabalyda Bábszínház vásári utcai komédiákat varázsol a látogatóknak. Vasárnap a Világfa labirintus kalauzolja a gyermekeket meseországba, a játékot a jeles napok rítusai, kézművesmesterségek, muzsika, játszóház és műhelytitkok kísérik. Ez idő alatt az erdélyi Maros Művészegyüttes Fehérlófia című táncjátéka szórakoztatja a látogatókat.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő