Franz Richter és zenekara, a Harmonic Stuff ad didgeridookoncertet ma este a Fonóban. Két generáció, négy elválaszthatatlan zenész, sok-sok hangszer és egy közös szenvedély; ez a Harmonic Stuff. A tízéves együttes hangzásában a didgeridoo és ütőhangszerek játsszák a főszerepet, amelyek mellett a szájharmonika, a furulya, a szájbőgő és a shruti hangjának kombinációja viszi el a hallgatót Ausztráliába. A didgeridoo egyre népszerűbb a fiatal srácok körében, a hosszú, egyenes facsövet körlégzéssel fújják órákon keresztül, szinte transzba esve. A didgeridoo egy ausztrál hangszer, az eredetit lényegében termeszek készítik, ők rágják ki a fa közepét. Jó hír a didgeridoosoknak: holnap délután szintén a Fonóban Franz Richter workshopot is tart számukra.
A holnap este viszont a Balkán szerelmeseihez szól: Mártisor címmel román tavaszköszöntőt szervez a budai zeneház. A Fonóban a Fanfare Complexa és a Falkafolk zenekar, valamint a Cerbul de Aur, a Martenica és a Kétegyházi Hagyományőrző Román Néptáncegyüttes szórakoztatja a közönséget. A Balkánon, főként a románoknál és a bolgároknál ugyanis különösen nagy hagyománya van a március eleji tavaszköszöntésnek, nyolcezer éve tartanak ilyen ünnepségeket. Ilyenkor két színben pompázik minden település: fehér és piros virágok, díszek szimbolizálják a telet, illetve a tavaszt. A tavaszköszöntőhöz szorosan hozzátartozik a tánc és a mulatság is – ebből kaphatunk ízelítőt a Mártisoron.
Igazi csemegének ígérkezik a jövő kedd este a Millenárison: John Mclaughlin, a világ egyik leghíresebb gitárosa, a dzsessz és a klasszikus indiai zene fúziójának első számú nagymestere, valamint a tablavirtuóz Zakir Hussain által három évtizede alapított Shakti muzsikál. A Shakti a világzenei stílus előfutára, zenéjében a dzsesszimprovizációk, a hindusztáni ragák, a karnatikus dél-indiai klasszikus zene alkot teljes egységet. Előadásuk rendkívül virtuóz, technikás és magával ragadó.
Botrányos viselkedése miatt több mint 14 millióra büntették Gyurcsányt